Nowy rozkład Okęcia na lato

Autor tekstu: , Data publikacji:

W dniu jutrzejszym w warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina rozpocznie się sezon letni. Wiadomo już z Okęcia znikną połączenia do Grenoble, Salzburga i Bydgoszczy w ich miejsce pojawi się jednak kilkanaście nowych rejsów.

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego wprowadzenie nowych połączeń zapowiedziało kilku głównych światowych przewoźników korzystających z usług lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Poza naszymi narodowymi przewoźnikami (LOT, Eurolot) uruchomienie nowych połączeń ze stolicy zapowiedzieli przewoźnicy tacy jak Wizz Air, Germanwings, Brussels Airlines, Air Serbia czy Wow Air – informuje portal rp.pl.

Sezon letni na Okęciu otworzy niemiecki przewoźnik Germanwings z połączeniem z Warszawy do Kolonii, którego uruchomienie przewidziane jest już na niedzielę 30 marca. Jako następna w pierwszych dniach kwietnia słoweńska linia lotnicza Adria Airways rozpocznie realizację połączeń do stolicy Słowenii – Lublany. W dalszej kolejności Eurolot uruchomi z dniem 24 kwietnia loty z Warszawy do Dubrownika, Zadaru i Splitu oraz dokładnie miesiąc później połączenie do niemieckiego miasta Heringsdorf – leżącego w odległości 8,5km od polskiego Świnoujścia. Również w kwietniu (od 27.04) uruchomienie połączenia do Barcelony zapowiedziały władze hiszpańskich linii Vueling.

Ponadto w okresie letnim Wizz Air uruchomi rejsy z Warszawy na grecką wyspą Korfu oraz do miasta Heraklion, a także do Burgas nad Morzem Czarnym. Kolejnym punktem w letnim rozkładzie lotów są połączenia z Warszawy do Brukseli, których wdrożenie zapowiedziały władze Brussels Airlines. Lot do Brukseli ma zostać uruchomiony dopiero 14 września, lecz jak zapowiadają władze przewoźnika będzie on realizowany z częstotliwością 12 połączeń tygodniowo.
Poszerzoną ofertę przygotowały również PLL LOT., co prawda z siatki połączeń polskiego przewoźnika znikną rejsy do Bydgoszczy, Salzburga i Grenoble jednak ponownie do harmonogramu powrócą loty do Bejrutu i Nicei. Jednocześnie LOT planuje zwiększenie częstotliwości do 23 lokalizacji znajdujących się w siatce przedsiębiorstwa. Latem częściej polecimy do miast takich jak Paryż, Amsterdam, Moskwa czy Budapeszt.