Podróż służbowa samolotem i problem z miejscem parkingowym na Okęciu? Doradzamy, gdzie zaparkować na Okęciu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wybierając się w podróż służbową samochodem musimy pomyśleć o bezpiecznym miejscu dla naszego pojazdu. Zostawienie go na przypadkowym, niestrzeżonym parkingu to nie najlepszy pomysł. Wracając z wyjazdu służbowego możemy zastać uszkodzone auto, a nawet, gdy stanie się łupem złodziei - nie zastać go wcale. Na szczęście oferta bezpiecznego, strzeżonego parkowania w okolicach lotniska Okęcie jest naprawdę zróżnicowana. Mamy do wyboru dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to przestronny, kilku strefowy parking należący do lotniska, a drugi to parkingi komercyjne np. Park&Fly Warszawa ,znajdujące się w pobliżu terminali.

Gdzie zaparkować na Okęciu?

Prawie wszystkie większe lotniska posiadają własne, nieraz bardzo rozbudowane parkingi. Na lotnisku Chopina  w Warszawie jest podobnie. Naprzeciwko terminalu znajdują się dwa wielopoziomowe parkingi P1 i P2, przeznaczone przede wszystkim dla osób odprowadzających i odbierających podróżnych, ale i dla tych parkujących długoterminowo. W sąsiedztwie hotelu Courtyard by Marriott znajduje się Parking P4, który jest przeznaczony dla postojów długoterminowych powyżej 1 dnia. Opłata za 1 dzień parkowania to 120zł. Przy dłuższym postoju np. 6 dniowym zapłacimy około 250zł.

Jak łatwo zauważyć plusem parkingu lotniskowego  jest położenie – takie obiekty zazwyczaj sąsiadują z lotniskowymi terminalami. Minus to wygórowane ceny. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę czy nasz samochód nie będzie się znajdował na drugim końcu parkingu. Wtedy dotarcie do hali odlotów może zająć nam dłuższą chwilę, szczególnie gdy mamy spory bagaż.

Innym rozwiązaniem  gdzie zaparkować na lotnisku Chopina jest skorzystanie z parkingów prywatnych, takich jak np. – Parking Park&Fly Warszawa znajdujący sie w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Parking jest ogrodzony i monitorowany 24h na dobę. Właściciele parkingu zapewniają bezpłatny transfer busem pod sam terminal, niezależnie od godziny odlotu. Po wylądowaniu wystarczy zadzwonić do kierowcy,  a bus odwiezie nas  z powrotem do naszego samochodu. Parking Park&Fly posiada także ofertę skierowaną do najbardziej wymagających klientów VIP. Oprócz miejsca parkingowego najbliżej budynku ochrony, kierowca może bezpłatnie przechować dokumenty i kluczyki do auta na czas parkowania, a w przypadku problemów z odpaleniem silnika pomoc w uruchomieniu auta z kabli.

Cenowo prywatne parkingi także są konkurencyjne wobec parkingów lotniskowych. Niejednokrotnie za miejsce postojowe na parkingu strzeżonym wraz z transferem oraz ubezpieczeniem samochodu zapłacimy mniej niż za pozostawienie samochodu na parkingu lotniskowym. Opłata za dzień parkowania to 69zł za tydzień.

 Co wybrać – parking lotniskowy czy prywatny?

Wybierając najlepsza opcję gdzie zaparkować przy lotnisku okęcie najlepiej porównać stosunek ceny za postój do bezpieczeństwa jakie zapewnia nam właściciel lotnika. Według nas korzystanie z parkingów  komercyjnych to nie tylko tańszy, ale przede wszystkim także bezpieczny oraz bardzo wygodny sposób na dostanie się do portu lotniczego w Warszawie własnym samochodem. Po powrocie auto odbieramy i spokojnie wracamy do domu – wygodnie i bez konieczności myślenia o tym, jak dostać się z lotniska do domu.