Wizz Air przewiózł 30-milionowego pasażera na lotnisku Chopina

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Wizz Air ogłosił przewiezienie 30-milionowego pasażera na Lotnisku Chopina w Warszawie. To osiągnięcie podkreśla zaangażowanie linii w zapewnianie możliwości podróży przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarczego stolicy.

Od rozpoczęcia swojej działalności na Lotnisku Chopina w 2004 roku, Wizz Air z oferuje pasażerom wygodne i przystępne podróże lotnicze. Wraz z niedawnym ogłoszeniem 11. samolotu w bazie oraz dodaniem trasy do warszawskiej siatki połączeń, Wizz Air umacnia pozycję lidera na lotnisku jako największa linia lotnicza ULCC oferując z Warszawy w sumie 56 tras do 24 krajów. Szeroki i zróżnicowany wybór kierunków w Europie i poza nią, takich jak: Agadir, Fuerteventura i Kopenhaga sprawia, że linia jest w Polsce chętnie wybierana przez osoby podróżujące zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych.

Lotnisko Chopina jest dla Wizz Air polską bazą operacyjną o strategicznym znaczeniu, co pozwala linii na rozbudowę siatki połączeń i uruchamianie nowych kierunków wspierając jednocześnie rozwój gospodarczy regionu. Nowoczesna infrastruktura i efektywność działań lotniska odgrywa kluczową rolę w obsłudze rosnącej liczby pasażerów WIZZ.

Sasha Vislaus, Corporate Communications Manager w Wizz Air powiedziała: – Świętujemy dzisiaj w Polsce wyjątkowy sukces. Osiągnięcie wyniku 30 milionów pasażerów na Lotnisku Chopina w Warszawie świadczy o naszym niezmiennym zaangażowaniu w działalność na polskim rynku. Jesteśmy dumni, że przez ostatnie 19 lat 30 milionów pasażerów skorzystało z niskokosztowych opcji podróży na trasach z i do Warszawy oraz doświadczyło wysokiego poziomu obsługi. Stale staramy się rozbudowywać naszą siatkę połączeń, usprawniać działania i wyznaczać nowe standardy w branży lotniczej. W imieniu Wizz Air życzymy naszym pasażerom wielu cudownych podróży na pokładach naszych najnowocześniejszych samolotów.

– Cieszymy się, że właśnie na naszym lotnisku zostanie obsłużony 30 milionowy pasażer linii Wizz Air, z którą nasz port współpracuje już ponad 19 lat. Warszawa była jednym z pierwszych miast, w których ten przewoźnik rozpoczął działalność w Polsce. Obecnie jest to drugi największy przewoźnik pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, który oferuje szeroko rozbudowaną siatkę połączeń, w której każdy znajdzie dla siebie interesujący kierunek. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych milionów zadowolonych pasażerów, których zapraszamy do korzystania z naszego lotniska! – mówi Michał Witkowski, Zastępca Dyrektora Lotniska Chopina