Plebiscyt na najlepszą linię lotniczą rozstrzygnięty…

Autor tekstu: , Data publikacji:

W organizowanym przez portal Pasazer.com, którego partnerem jest Kraków Airport, Plebiscycie Najlepsza Linia Lotnicza 2011 nagrodę w kategorii najlepsza tania linia lotnicza odebrał Wizz Air.

Za najlepszą tradycyjną linię internauci uznali PLL LOT, a najlepszą linią czarterową okazał się Enter Air. Plebiscyt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, oddano rekordową liczbę 25 tysięcy głosów!

Natomiast Kapituła Ekspercka Plebiscytu, wybierała najlepszych w pięciu kategoriach. Nagrodę w kategorii najlepsza usługa dla pasażerów klasy biznes otrzymała Lufthansa, najlepszą nową trasą okazało się połączenie Kraków-Gdańsk (oferowane przez Eurolot).

Za najbardziej znaczące wydarzenie w branży w minionym roku członkowie Kapituły uznali rozwój rynku połączeń krajowych.

Tu przyznano również nagrodę specjalna dla kapitana Tadeusza Wrony. W kategorii przewoźnik, który w ubiegłym roku przyczynił się do rozwoju transportu lotniczego w naszym kraju pierwsze miejsce ex aequo zajęły:  Eurolot oraz Enter Air. Ponadto, eksperci przewidują, że w 2012 roku największy wpływ na branżę lotniczą będzie miał rozwój połączeń krajowych proponowanych przez OLT Express.

Cieszy coraz większa liczba głosujących w Plebiscycie, świadcząca o tym, że latanie jest coraz bardziej popularne i dostępne. Wyniki głosowania pokazują, że wysoka  jakość oferty i innowacyjność zyskują uznanie.  Nagroda Kapituły dla Eurolotu i wskazanie połączeń krajowych za najważniejszy czynnik rozwoju naszego rynku są konsekwencją rewolucji, którą obserwujemy na polskim niebie –  podsumował Jan Pamuła, Prezes Kraków Airport.

Plebiscyt i  Gala  na stałe wpisały się w kalendarz imprez lotniczych w Polsce. Na tegorocznej  Gali, w imponującym, nowym gmachu krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego pojawili się między innymi przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, reprezentanci linii lotniczych operujących w Polsce, przedstawiciele portów lotniczych,  touroperatorów oraz dziennikarze.

 

Wyniki całościowe:

Wyniki głosowania internautów

Najlepsza Tania Linia Lotnicza:

I miejsce: Wizz Air
II miejsce: Ryanair
III miejsce: easyJet
Najlepsza Tradycyjna Linia Lotnicza:

I miejsce: PLL LOT
II miejsce: Lufthansa
III miejsce: KLM
Najlepsza Czarterowa Linia Lotnicza:

I miejsce: Enter Air
II miejsce:  LOT Charters
III miejsce: Travel Service

Wyniki głosowania Kapituły Eksperckiej
Najlepsza usługa dla pasażerów klasy biznes:

I miejsce: Lufthansa
II miejsce: Turkish Airlines
III miejsce: Swiss International oraz PLL LOT
Najlepsza nowa trasa:

Kraków-Gdańsk  (oferowana przez Eurolot)

Przewoźnik, który przyczynił się do rozwoju transportu lotniczego w Polsce w 2011 roku:

Eurolot oraz Enter Air

Najbardziej znaczące wydarzenie w branży w minionym roku:

Rozwój rynku połączeń krajowych

„Szklana kula”: Wydarzenie, które będzie miało największy wpływ na branżę lotniczą w 2012 roku

Rozwój połączeń krajowych  proponowanych przez  OLT Express