PLL LOT: Porozumienie z Boeing Shanghai

Autor tekstu: , Data publikacji:

Firma Boeing Shanghai Aviation Services Co., Ltd (Boeing Shanghai) ogłosiła podpisanie dwuletniej umowy serwisowej z PLL LOT.

W ramach tego porozumienia, Boeing Shanghai będzie przeprowadzać prace serwisowe na samolotach Boeing 767-300 należących do PLL LOT.

Pierwszy samolot wjechał do zakładu w Szanghaju w dniu 6 lutego, w celu przeprowadzenia sprawdzianu maszyny typu C (ang. C Check).

– Polskie Linie Lotnicze LOT są zdobywcą wielu nagród i wyróżnień. Boeing Shanghai będzie przeprowadzało prace serwisowe na samolotach 767 należących do LOT-u, odpowiadające pozycji tej linii, powiedział Bernard Hensey, Prezes Boeing Shanghai. – Spodziewamy się długiej i owocnej współpracy z PLL LOT.

PLL LOT zostały założone w 1929 roku i mają siedzibę w Warszawie. Jest to jeden z najstarszych przewoźników powietrznych na świecie. Obecnie linia obsługuje trasy do 60 punktów docelowych w Europie, Ameryce Północnej, Bliskim Wschodzie i Azji. We flocie LOTu znajduje się pięć maszyn typu 767-300ER.

Boeing Shaghai został założony w czerwcu 2006 roku jako przedsięwzięcie typu joint venture pomiędzy firmami Boeing, Shanghai Airport Authorities oraz China Eastern Airlines. Boeing Shanghai oferuje szeroki wachlarz usług, poczynając od inżynierii, konserwacji samolotów i ich modyfikacji, aż po naprawę i remontowanie podzespołów i materiałów.