Pobudka w celi czy śniadanie w kościele? Tropem nietypowych noclegów…

Autor tekstu: , Data publikacji:

Pomysłów na to, gdzie spędzić najbardziej nietypową noc jest wiele. Marzy się wam nocowanie w starym wiktoriańskim więzieniu lub kościele? A może na byłej stacji kolejowej lub na arenie do walk z bykami? Nic łatwiejszego. Dowodem na to, że ludzka wyobraźnia nie zna granic, jest lista najbardziej niezwykłych hoteli, która została opublikowana przez wyszukiwarkę hoteli www.trivago.pl

Hotel Quinta Real Zacatecas – (Zacatecas, Meksyk)

Wybudowana w XIX wieku arena do walk z bykami, w latach 80 została przebudowana w uroczy  5-gwiazdkowy hotel. Położony w samym centrum malowniczego Zacatecas, Hotel Quinta Real został zbudowany wokół pierwotnych murów areny, w 1989 r. wygrał międzynarodową nagrodę architektoniczną (International Architecture Awards). Sam środek areny przekształcono w czarujące patio w stylu kolonialnym, przyzdobione egzotyczną roślinnością. Podróżujący mogą się rozkoszować jedyną w swoim rodzaju atmosferą i zwiedzić zabytkowe centrum Zacatecas, które od 1993 r. znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Cappadocia Cave Suites – (Göreme, Turcja)

Położony w samym sercu Parku Narodowego Göreme w Turcji, Cappadocia Cave Suites Hotel został całkowicie wyżłobiony w skale. Pokoje przypominają przytulne jaskinie, a ich niewielka ilość stwarza kameralną atomsferę. W pokojach hotelowych dominuje beż, idealnie wkomponowując się w kolor rzeźbionych, kamiennych ścian. W ciągu dnia okoliczne krajobrazy zachęcają do przechadzki. Tu i ówdzie można się jeszcze natknąć na bizantyjskie klasztory i kościoły, wciąż zachowane w doskonałym stanie.