Polacy w Emirates Airlines

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie lotnicze Emirates zatrudniają już ponad 300 Polaków. Zapotrzebowanie jednak ciągle rośnie. Przewoźnik zorganizuje w najbliższym czasie kolejne spotkania rekrutacyjne w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

Kandydaci, którym uda się przejsć rekrutację, dołączą do międzynarodowego zespołu ponad 16 tysięcy stewardes i stewardów z ponad 130 państw – jak informuje portal turystyka.rp.pl. Niedługo odbędą się dni otwarte zorganizowane przez Emirates, podczas których zainteresowani będą mieli szansę porozmawiać z przedstawicielami zespołu rekrutacyjnego o specyfice pracy w liniach lotniczych i dowiedzieć się czegoś więcej o kosmopolitycznej metropolii jaką jest Dubaj.

 – Szukamy przede wszystkim ludzi o szerokich horyzontach, przyjaznym usposobieniu, otwartych na poznawanie innych kultur i profesjonalnych. Doceniamy zaangażowanie, pewność siebie, a także umiejętności interpersonalne i inicjatywę w wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom innych osób, tak ważną w obsłudze pasażerów – mówi wiceprezes Emirates do spraw rekrutacji – Alison Ward.

Wymogi jakie muszą zostać spełnione, żeby wziąć udział w rekrutacji to przede wszystkim biegła znajomosc języka angielskiego w mowie i piśmie, a także co najmniej średnie wykształcenie. Co do wieku, to dolną granicą jest 21 lat. Kandydaci muszą też mieć odpowiedni wzrost, który pozwoli osobie stojącej na palcach na sięgnięcie do wysokości 212 cm. W dodatku, nie mogą mieć tatuaży, które byłyby widoczne po założeniu munduru.

Wszyscy nowi pracownicy przechodzą siedmiotygodniowy kurs w ośrodku szkoleniowym Emirates Aviation College w Dubaju.

Emirates Airlines na dzień dzisiejszy  latają do 133 miast w 77 krajach świata i chcą poprawić ten wynik o 6 nowych połączeń jeszcze w tym roku. W związku z tak dynamicznym rozwojem przewoźnik planuje zatrudnić prawie 4 tysiące nowych członków załogi.