Rosyjskie S7 Airlines

Autor tekstu: , Data publikacji:

W ramach demonopolizacji rynku lotniczego w Rosji, linie lotnicze S7 otrzymały zezwolenie na wykonywanie trzech międzynarodowych połączeń - do Warszawy, Krakowa i Helsinek. Zgodę wydała rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego (FATL).

Linie lotnicze S7 Airlines, noszące dawniej nazwę Sibir Airlines, są na drugim miejscu pod względem przewozów pasażerskich w Rosji. Pierwsze miejsce należy oczywiście do Aerofłotu. S7 są członkiem sojuszu oneworld i posiadają bazy operacyjne w Moskwie i Nowosibirsku.
 
Przewoźnik otrzymał pozwolenie na 14 lotów tygodniowo z Moskwy do Warszawy i 7 lotów z Moskwy do Krakowa. Na chwilę obecną te połączenia wykonuje jedynie Aerofłot i po części także LOT, z tym że polskie linie lotnicze  latają tylko na trasie z Warszawy do Moskwy.
 
Otrzymaliśmy pozwolenie od FATL na otwarcie połączenia do Warszawy i Krakowa od sezonu zimowego 2013/14 – mówi w rozmowie z Pasazer.com Anna Bazhina, rzecznik prasowa S7 Airlines.
 
S7 Airlines dostały także pozwolenie na wykonywanie połączeń między Moskwą a Helsinkami. Ten rejs będzie mógł być realizowany 7 razy w tygodniu.
 
Sam fakt otrzymania zezwoleń o niczym jeszcze nie świadczy. Na razie linia rozważa możliwość uruchomienia tych połączeń, jednak decyzja jeszcze nie zapadła.