Czekasz na samolot? Idź na polowanie!

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze kilku portów lotniczych w USA po raz kolejny zorganizowały dla pasażerów oczekujących na lotniskach na dalsze połączenia - polowania. Wybrane lotniska oferują swoim klientom możliwość polowań z użyciem łuków bloczkowych na terenach należących do portów lotniczych. Główny cel – popularny jeleń.

Polowania na terenach należących do lotniska oferują obecnie cztery porty lotnicze w Stanach Zjednoczonych. Zarówno mysliwi, jak i amatorzy mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na lotniskach Pittsburgh International Airport, Allegheny County Airport w stanie Pensylwania, Saint Cloud Regional Airport w Minnesocie, a także w porcie lotniczym Cecil Airport zlokalizowanym w Jacksonville na Florydzie – donosi portal usatoday.com.

Sezon łowiecki w czterech amerykańskich portach lotniczych rozpoczyna się 4 października i potrwa do 10 stycznia przyszłego roku. W ubiegłym roku największym obszarem polowań dysponował port lotniczy Pittsburgh International Airport, który oferował myśliwym aż 2300 akrów. W tym roku ze względu na rozbudowę nieruchomości komercyjnych na terenie lotniska obszar polowań uległ zmniejszeniu do 832 akrów. W przypadku regionalnego lotniska w Minnesocie udostępniony myśliwym obszar wynosi około 200 akrów.

W minionym sezonie łowieckim ze względu na duże zainteresowanie polowaniami odbywającymi się na terenie lotnisk w Stanach Zjednoczonych władze portów musiały zorganizować loterię, w ramach której z osiemdziesięciu chętnych wyłonionych zostało około 30 osób, którym przyznano licencję łowiecką obowiązującą na przynależnych do lotnisk terenach. Głównym gatunkiem przeznaczonym do odstrzału jest jeleń wirginijski.

Celem polowań organizowanych przez władze portów lotniczych jest stworzenie atrakcyjnej propozycji dla znudzonych pasażerów a także przyciągnięcie żądnej przygód klienteli. Chodzi także o prawidłowe regulowanie populacji jeleniowatych, których nadmiar stwarzałby zagrożenie dla ruchu lotniczego. Polowanie na dzikie zwierzęta jest dozwoloną przez amerykańskie prawo praktyką.

Jeleń Wirginijski - Wikipedia