5 powodów, dla których warto wynająć powierzchnię magazynową

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wynajem powierzchni magazynowej zdecydowanie może być lepszym wyjściem od budowy lub kupna magazynu. Bywa, że jest to rozwiązanie prostsze, szybsze, wygodniejsze i przede wszystkim tańsze. Można wymienić przynajmniej 5 powodów wspierających pomysł wynajmu magazynów. Które z nich najlepiej trafiają do Ciebie?

Nowoczesne i funkcjonalne magazyny są dziś podstawą dla wielu branż. Nie dziwi więc fakt, że wciąż ich przybywa. O lokalizacjach magazynów do wynajęcia więcej dowiesz się tutaj:  https://www.7rsa.pl/. Czemu warto zdecydować się na wynajem powierzchni magazynowej? Oto 5 powodów.

Po pierwsze: wynajem jest tańszy

W przypadku większości przedsiębiorstw magazyny nie są wykorzystywane przez cały czas lub ich lokalizacja się zmienia. Konieczność posiadania własnej powierzchni magazynowej dotyczy przy tym przede wszystkim największych firm, które dysponują odpowiednimi środkami dla finansowania budowy. Warto przy tym zauważyć, że przy obecnych cenach materiałów i usług budowlanych byłaby to inwestycja ryzykowna z uwagi na potencjalny wzrost jej kosztów. Wynajem może się więc okazać tańszy od budowy.

Po drugie: rynek oferuje powierzchnie magazynowe w różnych wielkościach

Duże znaczenie ma także wielkość potrzebnej powierzchni magazynowej. W różnych okresach firma może mieć w tymzakresie zróżnicowane potrzeby. Elastyczność jest tu bardzo ważna po to, by nie mnożyć niepotrzebnie kosztów. Na rynku dostępne są zarówno bardzo duże powierzchnie magazynowe (powyżej 500 m²), jak i mniejsze magazyny (do 100 m²). Wynajem znów okazuje się sprzyjać elastycznemu podejściu.

Po trzecie: dzięki wynajmowi możesz mieć magazyn od zaraz

Czas budowy magazynu jest uzależniony od wybranego projektu, materiałów i technologii. Najczęściej jest to przynajmniej kilkanaście miesięcy. Przez ten czas przedsiębiorca najczęściej i tak musi wynajmować powierzchnię lub prowadzone przez niego projekty są blokowane. Czas to pieniądz i często magazyn jest potrzebny zaraz po podpisaniu umowy. Bywa przy tym, że to zapotrzebowanie jest krótkotrwałe. Wynajmowanie powierzchni magazynowej sprawia, że jest ona dostępna od zaraz.

Po czwarte: Twoje towary będą dobrze zabezpieczone

Magazyn to nie wszystko. Bardzo ważne jest prawidłowe dobranie powierzchni magazynowej pod kątem przechowywanych towarów. Te zaś mogą być bardzo różne i wymagać specyficznych warunków. Ciągłe adaptowanie do ich potrzeb własnego magazynu byłoby problematyczne i mogłoby być niezbyt skuteczne. Przy wynajmie można od razu poszukiwać takiej powierzchni do przechowywania, która zapewnia właściwe warunki i zabezpieczenie towarom.

Po piąte: wynajmujesz magazyn w pasującym Ci miejscu i czasie 

Warszawa, Kraków, a może Toruń lub Lublin? Lokalizacja magazynów jest z punktu widzenia przedsiębiorców jednym z ważnych elementów, które składają się na osiągnięcie dobrych wyników. Wybór magazynów jest przy tym duży, co umożliwia uzyskanie dobrych stawek wynajmu. W przypadku decyzji o stworzeniu własnej powierzchni magazynowej trudno nawet marzyć o podobnej elastyczności.