Aparthotel Infinity Zieleniec Ski & Spa. Nowa oferta Zieleńca

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zieleniec to malownicza górska miejscowość w gminie Duszniki-Zdrój. Rozwija się tu jeden z największych i najlepszych w Polsce ośrodków narciarskich „Zieleniec Ski Arena”. W samym sercu narciarskiej stacji powstaje teraz luksusowa inwestycja – aparthotel INFINITY Zieleniec Ski & Spa. Wykończone pod klucz apartamenty z garażami sprzedawane są w popularnym systemie condo. Dzięki temu INFINITY stanie się nie tylko ozdobą Zieleńca i jego najbardziej prestiżowym hotelem, ale przede wszystkim atrakcyjną inwestycją dla tych, którzy chcą inwestować w nieruchomości i dostrzegają potencjał Zieleńca jako nowoczesnej destynacji turystycznej.

Apartamenty bezpośrednio na stoku

Budowa hotelu rozpoczęła się wiosną 2018 r,. a zakończenie jest planowane na lipiec 2021 r. Wizja nowoczesnego i przyjaznego naturze budynku powstała w znanej pracowni architektonicznej Q2, która od 17 lat tworzy innowacyjną i funkcjonalną architekturę, w tym także wiele znanych obiektów hotelowych. Projekt INFINITY Zieleniec Ski & Spa jest wyjątkowy pod wieloma względami. Jednym z nich jest wykorzystanie naturalnych warunków: hotel został wkomponowany w górski krajobraz i powstaje bezpośrednio na stoku narciarskim. Goście wszystkich 353 apartamentów będą mogli cieszyć nie tylko wspaniałymi widokami, ale też bezpośrednią bliskością wszystkich zielenieckich atrakcji.

Budynek będzie skomponowany z trzech przenikających się brył, usytuowanych tarasowo na zboczu stoku. Dzięki temu wszystkie apartamenty będą miały widok na trasy narciarskie: od frontu – w górę stoków, a po drugiej stronie – w dół, na zapierającą dech w piersi panoramę. Obiekt jest przytulony do zbocza, które stanowi jedną z jego ścian. Dzięki temu, że z poziomu ulicy widoczna jest tylko górna część kondygnacji, z licznymi przeszkleniami
i przemyślanym systemem świetlnym, osiągnięto efekt wizualnej lekkości. Związek z naturą podkreślą też drewniane elementy elewacji.

Zespół projektantów zadbał również o wyposażenie wnętrz, które zaspokoją gusta najbardziej wymagających klientów. Luksusowe i przestronne apartamenty charakteryzują się wystrojem łączącym nowoczesność z ponadczasową elegancją. Apartamenty w większości wyposażone są w loggie lub balkony. Wszystkie lokale sprzedawane są w wykończeniu „pod klucz” – wraz z kompletnym wyposażeniem w najwyższym standardzie. Inwestorzy mają więc pewność, że ich jedno- , dwu- lub trzypokojowy apartament będzie posiadał autorski projekt wystroju wnętrz, a do wykończenia całości będą wykorzystane materiały najwyższej jakości.

INFINITY Zieleniec Ski & Spabędzie przyjazny naturze, a impakt na środowisko został zminimalizowany dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. Do systemowych rozwiązań dla obiektu należą: ograniczający emisję spalin układ ogrzewania czystą energią gazu ziemnego, wydajny system pomp ciepła wykorzystujący odzysk powietrza odprowadzanego z układu wentylacji, trójwarstwowe okna i rygorystyczna izolacja zwiększająca wydajność ogrzewania oraz chłodzenia budynku. Znajdzie się tam również energooszczędny system wyłączania światła w apartamentach podczas nieobecności w obiekcie, monitoring ogrzewania czy system monitorowania i minimalizowania eksploatacji wody. Wszystko to po to, by w sercu Zieleńca powstał hotel najwyższej klasy, w zgodzie z przyrodą i oczekiwaniami świadomych klientów, który będzie wspierał dalszy rozwój miejscowości.

Decyzja o tym, aby zbudować w Zieleńcu aparthotel o najwyższym standardzie poszerzy ofertę stacji narciarskiej, przyciągnie również nowe grupy klientów, między innymi tych biznesowych. Jako pierwszy tak ekskluzywny obiekt w regionie, INFINITY Zieleniec Ski & Spa wpisuje się w niszę ofertową lokalnych obiektów noclegowych.

Obiekt będzie dysponował doskonale wyposażonym centrum biznesowym z salami konferencyjnymi na ponad 600 osób. Dzięki temu Zieleniec ma szansę stać się miejscem spotkań, również tych biznesowych na najwyższym szczeblu – zwłaszcza że na gości czeka ekskluzywna strefa spa & wellness z basenami, saunarium i gabinetami odnowy biologicznej.

Bezpieczna inwestycja w systemie condo z gwarancją 7% zysku

Inwestorem obiektu jest spółka INFINITY Zieleniec. W czerwcu 2019 r. spółka zmieniła strukturę właścicielską. Obecnie głównym udziałowcem jest firma Winterpol, która wywodzi się właśnie z Zieleńca i doskonale zna jego specyfikę. Spółka od niemal 30 lat aktywnie rozwija usługi turystyczne i hotelowe w regionie oraz w samym Zieleńcu. Jest największym operatorem Zieleniec Ski Arena (posiada 6 z 29 wyciągów: dwa wyciągi kanapowe, talerzyk, orczyk i dwa wyciągi taśmowe). Ma też bogate doświadczenie w oferowaniu usług komplementarnych, takich jak usługi noclegowe (Villa Winterpol Karpacz, Vital & SPA Resort Szarotka), usługi gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu sportowego, jak i szkoły nauki jazdy na nartach i snowboardzie.

Aparthotel INFINITY Zieleniec Ski & Spa jest sprzedawany w systemie condo. To bezpieczny i sprawdzony sposób inwestowania kapitału polegający na kupowaniu apartamentów w obiektach hotelowych. Nieruchomości są wynajmowane przez operatora, a prywatni inwestorzy cieszą się gwarantowanym, stałym zyskiem na poziomie 7% rocznie.

Nabycie każdego apartamentu zostaje potwierdzone wpisem w indywidualnej księdze wieczystej, a dzięki umowie najmu z operatorem właściciel zyskuje stopę zwrotu na poziomie aż 7% od zainwestowanej kwoty netto w skali roku – niezależnie od tego, czy lokal jest wynajmowany, czy nie. Umowy zawierane są na 5 lat, 10 lat lub na czas nieokreślony, a wszystkie opłaty związane z wynajmem (media, koszty z tytułu zarządzania nieruchomością, ubezpieczenie) pozostają po stronie operatora.

Właściciele apartamentów otrzymują też Pakiet Inwestora, w którym znajduje się wiele zniżek i udogodnień, w tym ofertę restauracji, zabiegi w Spa, karnety narciarskie czy wypożyczenie sprzętu. Ci, którzy chcą połączyć inwestowanie z aktywnym trybem życia, będą mogli korzystać ze swojego apartamentu przez cały rok, także w sezonie wysokim.

Perspektywy rozwoju Zieleńca jako całorocznej destynacji

Inwestorzy poszukujący możliwości inwestowania w nieruchomości docenili atrakcyjność i unikalność tej propozycji. W ciągu roku od rozpoczęcia budowy, nabywców znalazła już ponad połowa apartamentów. Spółka INIFINITY Zieleniec Ski & Spa jest dziś ważnym partnerem lokalnej społeczności i blisko współdziała na rzecz rozwoju Zieleńca. Z punktu widzenia interesów społeczności Zieleńca, inwestycja tej skali, jak budowany obecnie aparthotel, jest szansą na dalszy rozwój miejscowości jako nowoczesnej destynacji turystycznej, atrakcyjnej przez cały rok.

Dzięki położeniu tras narciarskich wzdłuż północnych stoków Gór Orlickich oraz ponadprzeciętnej ilości opadów w okresie zimowym (1300 mm w ciągu roku, z czego 40% przypada na okres od listopada do marca) sezon narciarski trwa w Zieleńcu przez 150 dni
w roku. Zaczyna się zwykle z początkiem grudnia, a kończy nawet w połowie kwietnia.

Ale Zieleniec, który w tym roku obchodzi 300-lecie to nie tylko stacja narciarska z nowoczesną infrastrukturą, na którą składa się ponad 22 km tras zjazdowych, 5 kolei linowych, 24 wyciągi, snow park i half-pipe. To również doskonałe miejsce do wypoczynku przez cały rok i świetna baza wypadowa w inne ciekawe miejsca Kotliny Kłodzkiej. Góry Bystrzyckie oraz Góry Orlickie zachęcają do indywidualnych i rodzinnych wypraw pieszych oraz rowerowych przejażdżek. Na gości czekają między innymi: całoroczne koleje linowe, Park Linowy Czarna Góra, DiscGolfPark, Mountainboard, SkiGrass, ośrodek jeździecki, a nawet łowisko pstrąga.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.infinity-zieleniec.pl. W ofercie znajdują się apartamenty jedno-, dwu- i trzypokojowe. Wszystkie apartamenty będą dostępne w opcji pod klucz, a ich właściciele będą mogli nie tylko zarabiać, ale też korzystać z nich o dowolnej porze roku.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji