Co na prezent dla żeglarza? [poradnik]

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jaki prezent dla żeglarza?

Finalny zakup powinien być poprzedzony dokładną analizą. Należy sprawdzić realne potrzeby bliskiej osoby, stan jej posiadania oraz plany na najbliższy sezon. Dzięki temu uniknie się zduplikowania niektórych elementów wyposażenia, czy też akcesoriów żeglarskich. Nie bez znaczenia jest także budżet, który mamy przeznaczony na zakup prezentu. Niezależnie od niego, na pewno uda Wam się wybrać podarunek, który sprawi dużo radości i satysfakcji żeglarzowi. Poniżej przedstawiamy przykładowe prezenty, które nigdy nie wyjdą z mody. 

Torba żeglarska

Ciekawy i praktyczny prezent dla żeglarza to wodoodporna torba żeglarska. Pozwoli ona na komfortowe spakowanie się w rejs oraz zadbanie o rzeczy prywatne żeglarza. To bardzo użyteczny podarunek, który docenią jednakowo doświadczeni i wytrawni żeglarze oraz osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z żaglami. Torba przeznaczona jest zarówno dla profesjonalistów startujących w regatach oraz dla rekreacyjnych żeglarzy, którzy lubią spędzić trochę wolnego czasu na wodzie. Dobrej jakości torba może kosztować do kilkuset złotych.

Przykład: maristo.pl/komfort/torby-zeglarskie

Kamizelka ratunkowa

Kolejnym praktycznym prezentem jest kamizelka ratunkowa. To element wyposażenia jachtu, którego nie może zabraknąć na żadnej jednostce. Wysokiej jakości kamizelka ratunkowa zwiększa bezpieczeństwo żeglarza oraz przyda się w kryzysowych sytuacjach. Wielokrotnie może przesądzić także w kwestii życia i śmierci, dlatego jej zakup to prawdziwy prezent żeglarski od serca. Kupując dobrej jakości kamizelkę, należy liczyć się z wydatkiem nawet w granicach 1000 PLN. 

Nawigacyjny zestaw szkoleniowy

Początkujący żeglarze oraz osoby przygotowujące się do zdania egzaminu na jachtowego sternika morskiego mogą być zadowolone z nawigacyjnego zestawu szkoleniowego (np. takiego jak ten). To praktyczny prezent dla żeglarza, a w jego skład wchodzą instrumenty do robienia pomiarów nawigacyjnych. Takiego zestawu nie powinno zabraknąć na żadnym jachcie. 

Sekstant

Nie każdy ma go na jachcie, jednak doświadczeni żeglarze na pewno o nim nie zapominają. Sekstant to doskonały pomysł na prezent dla każdego, nawet osób, które nie do końca potrafią się nim posługiwać. Taki zakup zmobilizuje ich do nauki oraz sprawi, że w kryzysowych sytuacjach, gdy zawiedzie technologia, wciąż będą orientowali się w terenie. Sekstant to żeglarski klasyk, dlatego doskonale nadaje się na prezent na gwiazdkę. Dobrej jakości instrument kosztuje kilkaset złotych. Gdzie kupić sekstant? Np. tutaj https://www.maristo.pl/pl/p/Sekstant-Davis-Mark-3/2448

Książki żeglarskie

Biblioteka żeglarska to must have każdego wilka morskiego. To sprawia, że książki o tematyce żeglarskiej zawsze są sprawdzonym prezentem dla pasjonata żagli. Co roku wychodzą nowe pozycje, a wśród nich książki edukacyjne, czy też biografie znanych żeglarzy. Takie podarunki wzbogacą kolekcję żeglarza, jednak uważajcie, by nie kupić książek, które posiada już w swojej biblioteczce. Książka to doskonały pomysł na prezent przy ograniczonym budżecie. 

Voucher na kurs żeglarski

Dużym zainteresowaniem cieszą się vouchery na kursy w szkole żeglarskiej. Początkujący żeglarze mogą wykorzystać je na kurs żeglarza jachtowego. Bardziej zaawansowane osoby także znajdą dla siebie atrakcyjne kursy, które będą dostosowane do poziomu ich wiedzy, kwalifikacji oraz bieżących potrzeb.

Voucher na czarter jachtu

To nie lada gratka dla każdego żeglarza. Voucher na czarter jachtu to doskonały prezent dla bliskiej osoby, która uwielbia żeglować. Kto wie, może zabierze nas na ten rejs? Kupując voucher, można postawić na polskie destynacje, np. Mazury, Kaszuby, czy też Bałtyk. Alternatywą pozostają zagraniczne czartery, jednak ich zakup wiąże się z większymi kosztami prezentu. 

Co ostatecznie wybrać?

Ostateczny wybór prezentu dla żeglarza powinien być dopasowany do jego potrzeb oraz założonego przez nas budżetu. Warto przeprowadzić mały wywiad, aby zweryfikować, czy nasz pomysł okaże się trafiony. Żeglarze uwielbiają prezenty praktyczne, dlatego też poszlibyśmy w tym kierunku.