Czym jest szorowarka jednotarczowa?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Szorowarka do podłóg to urządzenie usprawniające pracę osób i firm, które odpowiadają za utrzymanie czystości w różnych pomieszczeniach. Dzięki szorowarce firmy sprzątające działają lepiej i wydajniej, przy czym zapewniają wysoką jakość świadczonych usług. Dowiedz się, jak działają szorowarki i jak ich używać.

Jak działa szorowarka?

Szorowarka jednotarczowa to sprzęt czyszczący, który nie posiada funkcji odsysania. Głowica szorowarki ma silnik napędzający szczotki szorujące, które mają za zadanie czyszczenie podłogi. Nie posiadają one jednak silnika ssącego i listwy ssącej, które osuszają podłogę, więc po użyciu szorowarki należy skorzystać z odkurzacza lub maszyn szorująco-zbierających. Firma TenRent oferuje szeroki wybór urządzeń czyszczących podłogi, które sprawią, że będą one w doskonałym stanie, a ich wygląd stanie się nieskazitelny. Szorowarki do podłóg TenRent występują w szerokiej gamie rozmiarów i posiadają różnorakie funkcje.

Szorowarka do podłóg – rodzaje

Na rynku znajdziemy wiele szorowarek mniej lub bardziej zaawansowanych.

Dostępne są na przykład szorowaki orbitalno-rotacyjne czy sprzęt wyposażony w dodatkowe systemy wspierające pracę. Szorowarki do podłóg różnią się od siebie budową i zastosowaniem. Do rodzajów szorowarek zalicza się między innymi:

  • szorowarki jednotarczowe,
  • maszyny szorująco-zbierające posiadające jedną lub więcej tarcz,
  • maszyny czyszczące ze szczotkami walcowymi.

 Największą popularnością cieszą się szorowarki jednotarczowe. Do ich zalet zalicza się kompaktowy rozmiar i uniwersalność. Posiadają wymienne pady, dzięki którym doskonale się sprawdzą na różnych powierzchniach. Szorowarka jednotarczowa może być używana do mycia i szorowania podłóg i do ich polerowania. Tego typu urządzenia wykorzystywane są także do usuwania polimerów i akryli stosowanych do zabezpieczania podłóg.

Jak korzystać z szorowarki?

Korzystanie z szorowarki jest dość proste. Szorowarki do podłóg umożliwiają pracę ze szczotką lub padem. Wybór narzędzia czyszczącego zależy od typu czyszczonej powierzchni. 

Szczotka to dobra opcja dla starszych posadzek, nierównych powierzchni lub płytek podłogowych ułożonych z głębszą fugą. Szczotki potrafią bardzo dokładnie wyczyścić wgłębienia i usunąć z nich bród.

Pady czyszczące to wybór, gdy chcemy umyć i wyczyścić gładkie powierzchnie. Można je dopasować pod względem twardości, co pozwala dostosować zakres czyszczenia do stopnia zabrudzenia oraz do rodzaju mytej powierzchni.

O czym warto pamiętać używając szorowarki do podłóg lub innych urządzeń czyszczących?

Korzystając z szorowaki do podłóg, warto zaznajomić się z zaleceniami producenta, które dotyczą:  

  • zastosowania urządzenia myjącego,
  • sposobu pracy z urządzeniem,
  • częstotliwości przeprowadzania przeglądów technicznych i serwisowych.

Używanie i konserwacja urządzeń czyszczących zgodnie z zaleceniami producentów sprawi, że zwiększy się ich żywotność. Pozwoli to także na większe czerpanie zysku z inwestycji i zoptymalizuje koszty eksploatacyjne w dłuższym wymiarze czasu.