Do pracy czy na wycieczkę? W obu przypadkach za niewielką kwotę

Autor tekstu: , Data publikacji:

Podróżowanie po Europie już od dawna nie jest niczym nadzwyczajnym. Z Polski chętnie jeździ się do Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Grecji. Podróże takie związane są często z wyjazdami w celach zarobkowych, a także turystycznymi. Choć wiele osób preferuje nadal wyjazdy autokarowe, wiele osób woli samoloty. Zapewniają one szybki czas transportu i często tańsze koszty.

Jak podróżować tanio?

Od lat powodzeniem cieszą się tanie linie lotnicze, które umożliwiają szybkie pokonywanie przestrzeni za kwotę w zasięgu każdego portfela. Jednym z popularnych przewoźników tego typu jest założono w Irlandii Ryanair, który zabiera ludzi z Polski do takich krajów jak Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania czy kraje skandynawskie. Osoby, które muszą pokonać duze odległości w kraju również będą zainteresowane ta ofertą. Rejsy na trasie Warszawa – Gdańsk również cieszą się dużą popularnością. W dodatku dzięki często organizowanym promocjom można dostać się do miasta docelowego jeszcze tańszym kosztem, iż zazwyczaj. Ponieważ trwają one przez kilka tygodni, można skorzystać z tego z wyprzedzeniem i zarezerwować tani lot w dogodnym terminie.

Dlaczego tak tanio? Są pewne minusy…

Proponowane przez RyanAir loty nie dzielą pasażerów na klasy. Wszyscy lecą na jednym pokładzie, a w trakcie lotu nie są oferowane darmowe posiłki. Są również inne limity bagażu, który można zabrać ze sobą na pokład bez konieczności dopłaty. Na miejscu minusem może okazać się fakt, że samoloty przewoźnika lądują na mniejszych lotniskach. Na przykład w stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie, będzie to Luton, a nie Stansted. Lotniska takie oddalone są przeważnie od śródmieścia i trzeba dostać się do niego, korzystając ze środków komunikacji podmiejskiej (autobusy, metro, pociągi, itp.).

… ale też i poważne plusy.

Nie są to jednak duże minusy w porównaniu z tym, że za bilet płaci się małe pieniądze. Dzięki temu tanie linie lotnicze cieszą się niesłabnącą popularnością. Sam RyanAir może poszczycić się dużą ilość połączeń międzynarodowych, a także posiadaniem we flocie pro-ekologicznych samolotów Boeing. Można zatem lecieć w dowolne obsługiwane miejsce niewielkim kosztem i solidną maszyną. Warto też dodać, że RyanAir obsługuje wszystkie większe miasta Polski, można więc skorzystać z jego usług zarówno z Wrocławia, jak i z Krakowa.

Gdzie kupić tani bilet?

Oczywiście na stronie samego przewoźnika lub na lotnisku. Warto wiedzieć, że są także specjalne witryny, które oprócz samych biletów mają do zaoferowania również połączenie bilety i noclegi w atrakcyjnej cenie. Oferty takie przeznaczone są dla osób, które chcą wyskoczyć na kilkudniowe wakacje i nie zapłacić za to dużo.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji