Grand Prix Magazynu Wino wręczone

Autor tekstu: , Data publikacji:

Już po raz dziesiąty redakcja Magazynu Wino wręczyła w miniony weekend najważniejsze nagrody w branży winiarskiej. Medale w 19 kategoriach odebrali producenci, importerzy wina, osoby mające szczególne zasługi dla polskiego winiarstwa i promotorzy kultury wina w Polsce. W otwartej dla publiczności degustacji w Zamku Ujazdowskim wzięło udział ponad półtora tysiąca osób.

Importerem roku 2015 została poznańska firma DELiWINA. Nagrodę dla najlepszej winiarni otrzymała Ridge Vineyards z Kalifornii, a przedstawiciele Wine Institute of California odebrali nagrodę specjalną.

Za najbardziej zasłużoną osobę dla polskiego winiarstwa uznano w tym roku Krzysztofa Fedorowicza z winnicy Miłosz, który wraz z grupą lokalnych winiarzy współtworzy unikatowy w skali kraju projekt Winnicy w Zaborze, a powstające za jego udziałem Lubuskie Centrum Winiarstwa stanie się głównym punktem tamtejszego Szlaku Wina i Miodu. Tytuł najlepszych promotorów kultury wina w Polsce dostali Paweł Woźniak z Krako Slow Wines i Mariusz Kapczyński z Vinisfery za cykl organizowanych w Krakowie degustacji „Podwieczorek na dwa kieliszki”.

W kategorii „blog o tematyce winiarskiej” wygrał Sławomir Sochaj prowadzący blog „Enoeno”, a nagroda publiczności w tej samej kategorii przypadła Radosławowi Froniowi za blog „Paragraf w kieliszku”. Restauracją z najlepszą kartą win okazała się Sztuczka z Gdyni, a trzy równorzędne nagrody za najlepszy wine bar otrzymały Alewino! z Warszawy, Krako Slow Wine
z Krakowa i Mielżyński obecny w Warszawie i Poznaniu.

– To, co cieszy nas najbardziej, to ogromna liczba młodych uczestników degustacji Grand Prix – komentuje Tomasz Prange-Barczyński, redaktor naczelny Magazynu Wino. – Po raz pierwszy w tym roku na degustację przyszła ogromna liczba ludzi w okolicach trzydziestki, którzy interesują się winem, zadają producentom i importerom, a także nam, dziennikarzom, pytania świadczące o sporej wiedzy. Wierzymy, że to nowe pokolenie miłośników wina to także po trosze zasługa naszego Magazynu.

Magazyn wino 15