Uber wystartował we Wrocławiu i Poznaniu

, Data publikacji:

Uber – aplikacja pozwalająca zamówić przejazdy osobowe – wystartował w Poznaniu i Wrocławiu. To kolejne miasta po Warszawie, Krakowie i Trójmieście, gdzie możemy zamawiać tanie przejazdy.

5 listopada Uber jest dostępny dla mieszkańców Wrocławia i Poznania. Przejazdy wystartowały o 7 rano. Uwaga – do niedzieli włącznie korzystać z aplikacji i przejazdów można korzystać za darmo.
We Wrocławiu pierwszy przejazd Uberem wykonał Michał Sadowski, założyciel oraz CEO Brand24 i autor książki Rewolucja Social Media, na spotkaniu opowiedział o swoich wrażeniach z korzystania z Ubera w innych krajach.

Z kolei Pierwszym użytkownikiem Ubera w Poznaniu został Maciej Mazurek, znany rysownik oraz autor blogów zuchrysuje.pl oraz zuchpisze.pl. Po krótkim spotkaniu, nasz pierwszy pasażer uruchomił aplikację i tradycyjnie pojechał na szybką kawę do Straganu (z krótkim postojem w sklepie gier planszowych po drodze).

Uber to aplikacja, którą wymyślono w USA w 2009 roku. Jej autorami są Garrett Campa i Travis Kalanick. Mobilna aplikacja Uber wystartowała w czerwcu 2010 roku i obejmowała tylko San Francisco. Dziś jest obecna w wielu miastach świata, co prowadzi niejednokrotnie do protestów środowisk taksówkarzy, którzy uważają, że Uber zabiera im klientów, a jego kierowcy nie posiadają licencji taksówkarzy. Protest w Paryżu sprawił, że tamtejsze władze zakazsły działalności Ubera w stolicy Francji.