EasyJet poleci z Krakowa do Mediolanu

Autor tekstu: , Data publikacji:

EasyJet, tania linia lotnicza, rozwija swoją siatkę połączeń z krakowskiego lotniska Balice. We wtorek uruchomiła nowe połączenie 
z Krakowa do Mediolanu.

Mediolan to światowa stolica mody oraz jedno z najbogatszych miast Europy. To drugie pod względem wielkości miasto we Włoszech, może poszczycić się wspaniałą architekturą i zabytkami – od malowniczych placów oraz galerii, po muzea oraz słynną na całym świecie operę La Scala. Mediolan to również atrakcyjna destynacja biznesowa i finansowo – gospodarcze serce Włoch.

We wtorek 12 kwietnia, easyJet uruchomił nowe, bezpośrednie połączenie z Polski. Loty z Krakowa do portu lotniczego Mediolan – Malpensa będą realizowane trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz soboty.

Międzynarodowy port lotniczy Mediolan – Malpensa jest drugim pod względem wielkości lotniskiem we Włoszech. Połączenia z lotniskiem, obsługuje zarówno linia kolejowa, jak i dedykowane autobusy. Ponadto Mediolan, jak i cały region Lombardii słyną ze świetnej infrastruktury, co czyni miasto idealnym miejscem zarówno, na krótki, weekendowy odpoczynek, jak i dłuższe, objazdowe wakacie.

W sumie EasyJet oferuje obecnie 10 europejskich połączeń z lotniska w Krakowie.