Strefy ciszy w pociągach Pendolino

Autor tekstu: , Data publikacji:

Dobra wiadomość dla pasażerów, którzy chcieliby podróżować, nie słuchając głośnych rozmów współpasażerów. Od czwartku można rezerwować miejsca w strefie ciszy w pociągach Express Intercity Premium, czyli popularnych Pendolino. PKP Intercity jako pierwszy przewoźnik w Polsce testuje takie udogodnienie.

Od czwartku we wszystkich pociągach Pendolino, wagon nr 7 (kl.2) został objęty Strefą Ciszy. Jest to obszar przeznaczony dla podróżnych potrzebujących ciszy oraz szanujących to, że współpasażerowie chcą podróżować w spokoju. Z nowej usługi będą mogły skorzystać osoby jadące składami EIP m.in. z Warszawy do Krakowa, Katowic, Trójmiasta czy Wrocławia. Wydzielone wagony zostaną oznaczone specjalnymi naklejkami, a o zasadach panujących w strefie przypominać będą informacyjne zawieszki umieszczone w przedziale.

Pasażer kupując bilet w kasie czy przez Internet, ma do wyboru miejsce w części standardowej składu lub w Strefie Ciszy. W czasie dokonywania transakcji zostają przedstawione mu zasady panujące w strefie. Aby sfinalizować zakup biletu, musi je zaakceptować. Za przejazd w strefie pasażer nie płaci dodatkowo – cena jest taka sama jak za bilet w klasie 2. Bilety można nabyć w kasie bądź za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży.

Strefa Ciszy to rozwiązanie, które od kilku lat funkcjonuje w krajach Europy Zachodniej. Korzystają z niego m.in. pasażerowie kolei czeskich, niemieckich czy austriackich.

Strefa_Ciszy_PKP Intercity 1