Pendolino przewiozło już 3 miliony pasażerów

Autor tekstu: , Data publikacji:

Pociągi InterCity Prtemium, czyli osławione polskie Pendolino, stają się coraz popularniejsze. Spółka PKP Intercity, która obsługuje Pendolino, poinformowała właśnie, że w wyborczą niedzielę 25 października podróżował 3-milionowy pasażer.

– Bardzo się cieszymy, że Pendolino przyciąga coraz więcej pasażerów do PKP Intercity. 3 mln podróżnych na pokładach EIP w niecałe 10 miesięcy od uruchomienia składów to dobry wynik, wskazujący że w całym 2015 powinniśmy być w stanie przewieźć ok. 3,5 mln pasażerów w Pendolino. Natomiast nasz plan na przyszły rok to ok. 4,6 mln przewiezionych klientów w Pendolino – przekonuje Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity.

Promocje biletowe, nowy tabor, w tym pociągi Pendolino i krótsze czasy przejazdów sprawiają, że PKP Intercity przybywa pasażerów. Pierwszych dziewięć miesięcy tego roku to ponad 23 mln przewiezionych podróżnych. We wrześniu br. PKP Intercity po raz kolejny osiągnęło wzrost liczby pasażerów w komunikacji krajowej sięgający 30%.
Porównując dane z ostatnich lat, to najlepszy wynik za wrzesień od 2010  roku.

PKP Intercity szacuje, że do końca 2015 r. przewiezie ponad 30 mln klientów.  Rok 2016 spółka planuje zamknąć wynikiem 37 mln przewiezionych pasażerów.