Ekskluzywne mieszkania w Warszawie. Jak ich szukać?

, Data publikacji:

Młodzi Polacy pracują coraz więcej i coraz ciężej. Specjalizują się w wielu branżach, także tych wysokopłatnych. Dzięki takiemu zaangażowaniu mogą pozwolić sobie na standard życia korespondujący z zarobkami i zajmowanymi stanowiskami. To właśnie w polu zainteresowania takich konsumentów, znajdują się ekskluzywne mieszkania w Warszawie. Stolica oferuje bardzo dobre, jeżeli nie najlepsze szanse rozwoju kariery, a otaczanie się na co dzień luksusem, stanowi niejako potwierdzenie odniesionego życiowego sukcesu.Gdzie jednak szukać nieruchomości spełniających wysokie wymagania mieszkańców stolicy?

Ekskluzywne mieszkanie, czyli właściwie jakie?

Prawo budowlane nie definiuje pojęcia “ekskluzywności” w odniesieniu do standardu nieruchomości. Istnieją jednak pewne wytyczne, funkcjonujące w szczególności w biurach pośrednictwa, które pozwalają usystematyzować te kwestie.

Pierwszym aspektem branym pod uwagę w kwalifikowaniu danego mieszkania do nieruchomości ekskluzywnych, jest standard wykończenia i wyposażenia lokalu. Zależność jest prosta – im bardziej unikalne, a co za tym idzie drogie materiały zostały w mieszkaniu użyte, tym bliżej mu do ekskluzywności. Prawdziwe drewno, w tym egzotyczne, naturalny kamień, szkło i metal, to niezwykle cenione rozwiązania w urządzaniu luksusowych wnętrz. Jeżeli dodatkowo w mieszkaniu użyto sprzętów, armatury, oświetlenia, czy na przykład mebli renomowanych producentów plasujących się w czołówce w swojej branży, nieruchomość zdecydowanie może pretendować do miana ekskluzywnej.

Kolejną, ale mniej istotną kwestią niż w przypadku klasyfikowania apartamentu jest powierzchnia i rozkład pomieszczeń ekskluzywnego mieszkania. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wymagania najemców w odniesieniu do tego aspektu oscylują zwykle około 100 mkw. i wyraźnego oddzielenia części dziennej mieszkania od prywatnej strefy właściciela. Dodatkowo, standardem w ekskluzywnych mieszkaniach stają się dwie łazienki – jedna dla gości, druga prywatna oraz pomieszczenie gospodarcze i wydzielona garderoba. Duży balkon lub taras to kolejne czynniki, które często znajdują się na liście wymagań osób poszukujących mieszkania w standardzie premium.

Ostatnim, niezwykle ważnym aspektem decydującym o tym, czy mieszkanie zostanie uznane za ekskluzywne jest jego lokalizacja. Prestiżowe centrum miasta, w pobliżu największych atrakcji, oferty kulturalnej i gastronomicznej, to te cechy lokalizacji, które szczególnie interesują przyszłych nabywców ekskluzywnej nieruchomości. Warto wspomnieć również o wyjątkowym widoku z okna, który potrafi znacznie podnieść wartość mieszkania. Możliwość podziwiania panoramy miasta lub walorów naturalnych metropolii, takich jak płynąca przez nią rzeka czy zadbany teren zielony, to aspekty doceniane przez nabywców.

Jak znaleźć ekskluzywne mieszkanie w Warszawie?

Przyszły inwestor poszukujący dla siebie ekskluzywnej nieruchomości, powinien zadać sobie na początku pytanie o to, jakie cechy mieszkania są dla niego kluczowe. Warszawski rynek nieruchomości oferuje cały wachlarz lokali z segmentu premium. Od apartamentów w ultranowoczesnych drapaczach chmur, przez gwarantującą niezależność zabudowę jednorodzinną, na prestiżowych nieruchomościach mieszczących się w zabytkowych kamienicach kończąc. Przyszły nabywca ekskluzywnego mieszkania, posiadający znaczne środki przeznaczone na ten cel, warto aby poszukał doświadczonego pośrednika specjalizującego się w nieruchomościach premium lub umówił się na spotkanie z deweloperem prowadzącym inwestycję. Kiedy w grę wchodzą naprawdę spore kwoty, nie warto ryzykować nietrafionej transakcji.

Ekskluzywne mieszkania w Warszawie zlokalizowane są w różnych dzielnicach miasta, najczęściej jednak zapewniają doskonałą komunikację z centrum metropolii. Dodatkowo, w ofertach stołecznych nieruchomości nierzadko pojawiają się takie aspekty, jak widok na Pałac Kultury i Nauki lub na Bulwary Wiślane. Najbardziej prestiżowe mieszkania znajdują się natomiast w wyjątkowych i znaczących dziejotwórczo dzielnicach Warszawy. Oferują one nie tylko najwyższy standard wykończenia, ale także wartość dodaną w postaci niepowtarzalnego tła historycznego. Doskonałym przykładem takiej inwestycji są odrestaurowane z dbałością o każdy szczegół kamienice, mieszczące się przy ulicy Foksal 13 i 15: https://foksal1315.com/.

Ekskluzywne mieszkania w Warszawie – ile kosztują?

Każdy, kto rozważa zakup luksusowej nieruchomości, zdaje sobie doskonale sprawę, że przyjdzie mu za nią zapłacić więcej niż za mieszkanie w przeciętnym standardzie. Ceny za metr kwadratowy ekskluzywnych apartamentów w Warszawie, przekroczyły jednak w ostatnich latach wartość całego mieszkania zlokalizowanego w niektórych, mniejszych miejscowościach w Polsce. W czołówce najdroższych ekskluzywnych apartamentów sprzedanych w 2019 roku w naszym kraju, znalazły się dwa mieszkania znajdujące się we wspomnianych kamienicach przy ul. Foksal. Ceny tych apartamentów to 11,5 mln i 17 mln zł.

Średni zakres kwot, jakie trzeba zapłacić za metr kwadratowy ekskluzywnego mieszkania w Warszawie to od 25 tys. do 40 tys. zł. W tej cenie można i należy wymagać odpowiedniego standardu, dlatego deweloperzy, czy właściciele mieszkań z rynku wtórnego sukcesywnie starają się podnosić wartość oferowanych przez nich nieruchomości. Przyszły nabywca powinien jednak zawsze samodzielnie przeanalizować warunki transakcji i zdecydować, czy zaproponowany mu standard jest wart inwestycji.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji