Fundacja, która wspiera

Autor tekstu: , Data publikacji:

Fundacja Dr Radzikowskiej wspiera pacjentów z nowotworem lub wadami piersi w ich procesie powrotu do zdrowia i rehabilitacji. Pomaga kobietom w przygotowaniu i przeprowadzeniu zabiegów rekonstrukcji piersi. Aktywnie działa na rzecz profilaktyki onkologicznej i edukacji zdrowotnej. Promuje również programy profilaktyczne, działa na rzecz zapobiegania oraz wczesnego wykrywania chorób onkologicznych. Informuje pacjentki o konsekwencjach wykonywanych zabiegów stawiając zdrowie kobiety w centrum uwagi.

Fundacja Dr Radzikowskiej prowadzi działalność edukacyjną, obala mity dostarczając podopiecznym rzetelnej wiedzy medycznej. Obecnie nie tylko nowotwory są przyczyną amputacji kobiecych piersi. 
Z jednej strony wady wrodzone, z drugiej nieprofesjonalne metody ich powiększania prowadzą do deformacji i poważnych problemów zdrowotnych.

Gwarantuje pacjentkom kompleksową opiekę lekarską i psychologiczną, aż do momentu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów medycznych i estetycznych. Ograniczony zabieg rekonstrukcji piersi wykonany po mastektomii nie zapewni symetrii kobiecego biustu i nie zagwarantuje pełnej satysfakcji z efektów estetycznych. Dysproporcje niweluje dopiero zabieg symetryzacji, a naturalny wygląd zapewnia plastyka brodawki. Dla każdej pacjentki opracowuje indywidualny program leczenia 
oraz rekonwalescencji pozwalający na jak najszybsze, ale w pełni profesjonalne i bezpieczne przeprowadzenie rekonstrukcji piersi. Swoim podopiecznym pomaga w gromadzeniu funduszy na subkoncie pacjenta, gdzie wpłat celowych mogą dokonywać bliscy i przyjaciele, osoby fizyczne 
i prawne. Pacjentka, która zostaje podopieczną Fundacji Dr Radzikowskiej korzysta z bezpłatnych konsultacji z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej oraz ma ułatwiony dostęp do całego spektrum porad specjalistycznych.

– Moją misją jest, aby kobiety dotknięte konsekwencjami leczenia nowotworowego czy urazowego w obrębie piersi mogły przejść kompleksową drogę pozwalającą na odzyskanie pełnego zdrowia, także psychicznego. Aby otrzymały zarówno medyczne, jak i emocjonalne wsparcie, które ułatwi im podejmowanie osobistych decyzji, realizację planów, rozwój osobisty i korzystanie z życia pełną piersią. Chciałabym także, by dzięki działaniom Fundacji i ludziom, którzy ją ze mną tworzą, jeszcze bardziej rosła świadomość społeczna na temat profilaktyki raka piersi, leczenia czy rehabilitacji, ale przede wszystkim świadomość, że amputacja czy deformacja piersi to dla kobiety często kolejna i trudna walka, jaką musi stoczyć – mówi dr n. med. Elżbieta Radzikowska-Büchner, specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej.

Inauguracja Fundacji.

Więcej informacji na: fundacjaradzikowskiej.pl