Hotel Renaissance na Okęciu gotowy w przyszłym roku?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze zawarło umowę na dokończenie budowy hotelu Renaissance zlokalizowanego na terenie lotniska Chopina w Warszawie. Hotel ma być gotowy na przyjęcie pierwszych gości we wrześniu przyszłego roku.

Inwestor – Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze zawarło właśnie z umowę nowym wykonawcą – konsorcjami PORR Polska i PORR Bau, które zobowiązały się do przeprowadzenia i sfinalizowania prac wykończeniowych w budynku w ciągu najbliższych 15 miesięcy. Prace budowlane w hotelu Renaissance w warszawskim porcie lotniczym im. Fryderyka Chopina zostaną wznowione po dwuletniej przerwie spowodowanej upadłością poprzedniego wykonawcy (firmy Alpine). Zgodnie z planami inwestorów pierwsi goście będą mogli zamieszkać w hotelu we wrześniu przyszłego roku. Wartość kontraktu zawartego pomiędzy PPL, a wykonawcami opiewa na kwotę 138mln zł – informuje portal rp.pl.

Wykańczany na terenie portu lotniczego hotel Renaissance będzie pierwszym obiektem tej marki w tej części kontynentu. W hotelu poza 225 pokojami i apartamentami rozlokowanymi na jedenastu kondygnacjach znajdzie się również pięć sal konferencyjnych, basen, gabinety SPA, centrum fitness, a także restauracja oraz trzy poziomowy parking. Maksymalnie hotel będzie mógł przyjąć 400 gości.

Przypomnijmy, że zgodnie z pierwotnymi planami inwestorów hotel miał zostać uruchomiony już w 2014r. Terminu tego nie udało się jednak dotrzymać ze względu na ogłoszoną w 2013r. przez firmę Alpine (pierwotny wykonawca) upadłość. Faktycznym właścicielem nieruchomości jest przedsiębiorstwo Porty Lotnicze. Hotel będzie jednak działał pod marką Renaissance w oparciu o zawartą pomiędzy stronami umowę franczyzową.