Jak budować doświadczenie klienta w hotelarstwie?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Osoby podróżujące po świecie i mające okazję gościć w różnych hotelach oczekują w każdym z ich czegoś innego. Kreowanie doświadczenia swojego klienta w hotelu to ważne narzędzie budowania świadomości marki. Warto wyjść poza obowiązujące ramy i stworzyć coś niezwykłego, co pozwoli wykreować indywidualny charakter danego brandu.

Wykorzystanie potencjału usytuowania hotelu

Jeśli hotel chce zapewnić swoim gościom coś więcej niż tylko miejsce do spania, powinien wykorzystywać atrakcje znajdujące się dookoła. Szerokie pole manewrów może przynieść bezpośrednie sąsiedztwo centrum handlowego, w którym odbywają się różne wydarzenia. Klienci mogą w ten sposób doświadczać nowych przeżyć i czerpać korzyści z tytułu zakwaterowania.

W galeriach często spotykane są wystawy lub koncerty muzyczne mogące znaleźć amatorów wśród gości hotelowych. Ich pobyt stanie się aktywny i poprzez udział w jednym z przedsięwzięć będą mogli przyjemnie wspominać wybrany hotel. Na co można jeszcze zwrócić uwagę, to z reguły niepowtarzalność tych wydarzeń. Z tygodnia na tydzień zmienią się propozycje atrakcji oferowanych przez hotel, dzięki czemu klienci będą mogli budować swoje doświadczenie i dobre zdanie na temat placówki nie tylko jednorazowo.

Odpowiedni wystrój wnętrza

Jeśli chodzi o projektowanie i design, warto założyć sobie, w jakim stylu hotel zostanie urządzony. Konstrukcja ścian, podłóg i sufitów, a także zdobienia jako pierwsze przyciągają uwagę gości hotelowych i to od nich zależą początkowe opinie klientów. Wnętrza powinny najlepiej oddawać to, jak placówka podchodzi do osób decydujących się na jej usługi i sprawiać miłe, a zarazem oryginalne wrażenie. Ciekawym pomysłem może być również zastosowanie niebanalnych kombinacji kwiatowych i roślinnych. Wprowadzą one miły nastrój i wpłyną kojąco na samopoczucie gości. Myśląc o właściwym wystroju, nie sposób wspomnieć także o meblach.

Artykuły niezbędne zarówno w hotelowych pokojach, jak i na korytarzach powinny być dobrane zgodnie z tym, jak odbierany chce być dany hotel.  W celu znalezienia odpowiednich akcesoriów i dodatków warto sprawdzić uznany sklep, który w swojej ofercie posiada meble cechujące się oryginalnością i starannością wykonania. Wspomniane właściwości, a także, co równie ważne, niskie ceny elementów wyposażenia można nabyć w sklepie meblowym Vox. Liczne promocje Vox pozwolą na udekorowanie pomieszczeń i zapewnienie niesztampowych doświadczeń zgromadzonym gościom.