Z Krakowa na lotnisko w Balicach wreszcie pociągiem

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wreszcie! Już na początku przyszłego tygodnia ruszy zmodernizowane połączenie kolejowe, łączące Kraków Główny z terminalem lotniska w Balicach. Czas przejazdu będzie nie dłuższy niż 18 minut.

Po korzystających z lotniska w Gdańsku, gdzie niedawno ruszyła Pomorska Kolej Metropolitalna, także pasażerowie korzystający z lotniska Gdańsk Balice maja powody do radości. W tym tygodniu ruszyły przejazdy techniczne na trasie Kraków Airport – Kraków Główny. Pierwszy pociąg będzie wyjeżdżał z Krakowa tuż po czwartej rano, ostatni wracał z lotniska piętnaście minut po północy. Bilet na kursy, obsługiwane przez Koleje Małopolskie, ma kosztować 8 złotych.

Ostatni pojedzie z lotniska 15 minut po północy. Koleje Małopolskie przeprowadzają obecnie jazdy techniczne na nowej trasie. Pierwotnie rozkładowe połączenie miało być uruchomione już 1 września, ale opóźniła się modernizacja linii kolejowej. Następnym terminem był 15 września.

Inwestycja, która polegała na dobudowaniu drugiego toru na odcinku Kraków Mydlniki – Kraków Balice, dobudowaniu pół kilometra torów do samego terminala oraz elektryfikacji linii kosztował 350 milionów złotych. Wybudowane zostały trzy nowe przystanki: Kraków Młynówka, Kraków Zakliki, Kraków Olszanica. Nowe połączenie obsługiwać będzie 39 nowoczesnych pociągów.