Rekordy na lotnisku Kraków Airport

Autor tekstu: , Data publikacji:

Najlepszy miesięczny wynik w historii i dwunasty z rzędu miesiąc ciągłych wzrostów – lotnisko Kraków Airport w podkrakowskich Balicach świętuje kolejne rekordy.

W ubiegłym miesiącu lotnisko w Krakowie obsłużyło 375 026 pasażerów. To o 17 proc. więcej niż w październiku zeszłego roku. W ubiegłym miesiącu zanotowano 3180 operacji lotniczych a o d początku roku obsłużono łącznie 3 604 141 pasażerów. To więcej o prawie 332 tysiące pasażerów.

Podczas sezonu letniego (kwiecień – październik) krakowskie lotnisko obsłużyło 250 tys. pasażerów więcej niż w sezonie Lato 2014. Najczęściej latano z Balic do Niemiec (ponad 2400), Wielkiej Brytanii (prawie 1800) oraz innych miast w Polsce (ponad 1600).

Pasażerowie najczęściej korzystali z połączeń regularnych do Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Włoch. Największe obłożenie było na trasach regularnych do/z: Szwajcarii (94 proc.), Wielkiej Brytanii (94 proc.) oraz na Maltę (93 proc.). Z kolei pasażerowie czarterowi najchętniej wybierali loty do Grecji, Turcji oraz Bułgarii.

Przypomnijmy, że od kilku tygodni lotnisko w Krakowie ma już bezpośrednie połączenie kolejowe z centrum Krakowa – Dworcem Głównym.