British Airways znów z Krakowa do Londynu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Brytyjski przewoźnik uruchomi z dniem 1 maja przyszłego roku sezonowe połączenia pomiędzy Krakowem, a Londynem. Rejsy odbywać się będą z częstotliwością czterech lotów tygodniowo, a do ich obsługi skierowany zostanie Airbus A319.

British Airways wznowi po czteroletniej przerwie połączenia pomiędzy stolicą Małopolski a Wielką Brytanią. Zmieniony zostanie jednak docelowy port lotniczy z Gatwick na Heathrow. Taka decyzja została przez Brytyjczyków podjęta w oparciu o duży popyt na połączenia do Wielkiej Brytanii z Krakowa. W ubiegłym roku z krakowskich Balic do Wielkiej Brytanii wyleciało 950tyś. podróżnych, co stanowiło 12proc. wzrost względem roku 2012. Zaplanowane na wiosnę przyszłego roku połączenia odbywać się będą w poniedziałki, środy, piątki i niedziele – informuje portal pasażer.com.

– Powrót do Krakowa brytyjskiego przewoźnika to nasz wielki sukces i uwieńczenie długich starań. Cieszymy się, że w naszej siatce znajdzie się Londyn Heathrow, największe europejskie lotnisko. Nowe połączenie to wzmocnienie naszej oferty dla klienta biznesowego, a także poszerzenie możliwości lotów tranzytowych – powiedział Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

Zgodnie z przedstawionym przez British Airways harmonogramem lotów połączenia pomiędzy Londynem, a Krakowem odbywać się będą w następującym powtarzalnym porządku. Rejs oznaczony, jako BA0872 wystartuje z Heathrow o godzinie 08: 40 i wyląduje w Krakowie o 12:10. Powrót (BA0873) zaplanowany jest z wylotem z Krakowa o godzinie 14: 40 i lądowaniem w Londynie o 16:10. Kolejny przelot z Wielkiej Brytanii do Polski zaplanowany jest z wylotem z Londynu o 11: 45 i lądowaniem w Krakowie o 15:15. W przypadku ostatniego połączenia ma się ono odbywać – ze startem z Londynu o 16: 40 i przylotem do Krakowa o 20:10. Powrót planowany jest tego samego dnia z wylotem z Krakowa o 20: 55 i lądowaniem w Londynie około godziny 22:30. Póki, co przewoźnik nie przyporządkował jeszcze powyższych harmonogramów do konkretnych dni.

-Cieszymy się mogąc zaoferować naszym klientom szerszą ofertę, która uwzględnia bardzo konkurencyjne taryfy oraz profesjonalny serwis pokładowy. Mając do dyspozycji bogatą ofertę połączeń z lotniska Heathrow, podróżujący z Polski mogą korzystać z atrakcyjnych cenowo ofert wakacyjnych niezależnie, czy są to rodzinne wakacje, czy krótkie wyjazdy weekendowe – dodał Petr Duchek, manager British Airways na rynki polski, czeski i słowacki.