Nowy terminal w Balicach już otwarty

Autor tekstu: , Data publikacji:

W poniedziałek została otwarta nowa część terminalu na krakowskim lotnisku w Balicach. Od teraz można także dojechać do niego bezpośrednio pociągiem ze stacji Kraków Główny.

W nowej części terminalu znajduje się hala przylotów dla wszystkich rejsów, kontrola bezpieczeństwa oraz poczekalnie. Wszystkie operacje lotniskowe – przyloty oraz odloty realizowane są w jednym budynku terminalu pasażerskiego. W dotychczasowej infrastrukturze znajdują się stanowiska odpraw biletowo-bagażowych oraz Salon VIP. W nowej części terminalu odbywa się kontrola bezpieczeństwa, a także realizowane są wszystkie odloty i przyloty. W tej części terminalu zlokalizowany jest również Salon Business Lounge wspólny dla stref odlotów Schengen i Non-Schengen.

Kraków Airport jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Polsce. W ubiegłym roku obsłużył rekordowe 3,818 mln podróżujących. Nowe, zmodernizowane lotnisko obsłuży ponad dwukrotnie większą liczbę pasażerów, którzy w większości skorzystają z krakowskiej bazy hotelowej, gastronomicznej i konferencyjnej.ednym z etapów projektu inwestycyjnego „Kraków Airport 2015” było powstanie czterogwiazdkowego hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport.

Otwarcie nowej części terminala odbyło się tuż po południu – wtedy dotarł do Kraków Airport pierwszy pasażerski skład Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, który wyruszył dwadzieścia minut wcześniej z krakowskiego Dworca Głównego. Nowoczesna dwutorowa trasa to część połączenia Wieliczka – Kraków Główny i Kraków Lotnisko. Obsługują je Koleje Małopolskie i prawie czterdzieści nowoczesnych pociągów. Cena atrakcyjna – z Krakowa na lotnisko dojedziemy za osiem złotych.