Zakopiański Radisson Blu w wirtualnej rzeczywistości

Autor tekstu: , Data publikacji:

Powstaje pierwsza na polskim rynku hotelowym aplikacja do wirtualnej podróży. Radisson Blu zaprezentował w ten sposób nową budowaną inwestycję Hotel & Residences w Zakopanem. W przyszłości dzięki niej będziemy mogli nie tylko dokładnie zwiedzić obiekt, ale również dokonać rezerwacji.

Nowe rozwiązanie przedstawiła w warszawskim Radissonie firma Destinations VR. Jej szef Piotr Baczyński tłumaczył, że w przeciwieństwie do dotychczasowych prób wizualizacji 3D poprzez panoramiczne zdjęcia lub animacje 3D, dzięki aplikacjom na wirtualne urządzenia Oculus Roft czy Samsung Gear VR możliwe będzie szcegółowe odwzorowanie miejsca i danie użytkownikom możliwości dokładnego zwiedzenia całego obiektu.

Jak to działa? Duszą systemu są wirtualne gogle firmy Oculus (przypomnijmy: przejętej niedawno przez Facebook’a za dwa miliardy dolarów). Projekt zakopiańskiego Radissona, przygotowany przez architektów został przeniesiony do specjalnej aplikacji, która umożliwia dokładną penetrację okolicy nowego hotelu i jego wnętrz. Możemy między innymi zwiedzić restauracje, bary, spa z basenem, zwykłe pokoje oraz apartamenty. Wszystko siedząc wygodnie, rozglądając się we wszystkie strony i chodząc przy pomocy specjalnego pada.

pic_1

Technologicznym wykonawcą aplikacji jest firma Immersion, która wykorzystuje znany z gier silnik Ureal 4, który umożliwia dokładne odwzorowanie rzeczywistości w czasie rzeczywistym. Aplikacje są w pełni kompatybilne z goglami VR takimi jak Oculus Rift czy Samsung Gear VR. Można je także wyświetlać na zwykłych monitorach albo rzutnikach 2D.

pic_2

Aplikacja “Experience Zakopane” będzie wykorzystywana w różnych obiektach Radissona na całym świecie. Ma po pierwsze pomóc w promocji nowego obiektu, ale też zachęcać do bezpośredniej inwestycji w część apartamentową nowego hotelu.
Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane ma zostać otwarty pod koniec 2016 roku. To czterogwiazdkowy obiekt hotelowy ze spa oraz w pełni samodzielnym apartamentami w centrum Zakopanego na Antałówce niedaleko Nasala. Znajdzie się w nim 158 pokoi hotelowych oraz 68 apartamentów i penthouse’ów. Obiekt będzie miał własne duże spa, korty tenisowe, siłownię, fitness club. Znajdzie się tam także centrum konferencyjne.