Koła zimowe oraz inne akcesoria na zimę od BMW

Autor tekstu: , Data publikacji:

Przygotowania do zimowych miesięcy powinny objąć nie tylko nasz dom czy garderobę, ale także samochód. Od tego zależy bowiem nasze bezpieczeństwo i komfort codziennego korzystania z pojazdu. Miłośnicy marki BMW powinni przy tej okazji zainteresować się kołami zimowymi oraz innymi akcesoriami na zimę od bawarskiego producenta.

We współczesnym świecie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez samochodu – zwłaszcza w zimowych miesiącach jest to dodatkowy komfort. Właśnie dlatego wraz z nadchodzącą zimą należy zadbać o odpowiednie przygotowanie swojego samochodu na zmienną pogodę. Właścicieli i miłośników marki BMW ucieszyć powinna informacja o dużym wyborze kół zimowych i innych akcesoriów od BMW.

Opony to podstawa

Przygotowanie samochodu na zimę może kojarzyć się przede wszystkim z koniecznością zmiany opon czy kół. Rzeczywiście jest to absolutnie podstawowy i obowiązkowy element, o który musimy zadbać. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że opony to jeden z podstawowych i najważniejszych elementów mających wpływ na nasze bezpieczeństwo. To przecież wyłącznie przez opony nasz pojazd ma bezpośredni kontakt z nawierzchnią, po której jedziemy.

Zmiana opon z letnich na zimowe ma znaczenie tak dla naszego bezpieczeństwa, jak i dla samej żywotności opon. Koła zimowe od letnich różnią się nie tylko konstrukcją bieżnika, ale także np. mieszanką gumy. Dzięki różnym właściwościom materiału mogą w ten sposób sprawdzać się i spełniać swoją rolę w zupełnie innych zakresach temperatur. Dlatego tak istotna jest ich zmiana we właściwym czasie.

W przypadku takiej marki jak BMW, gdzie wrażenia z jazdy mają pierwszorzędne znaczenie, a oferowane samochody charakteryzują się wyjątkową dynamiką, odpowiedni stan i jakość opon są szczególnie istotne. Z tego powodu opony rekomendowane przez BMW są poddawane rygorystycznym testom obejmującym do 50 różnych kryteriów jakości. Wybierając koła zimowe z oferty BMW, zyskujesz pewność, że będą doskonale sprawdzać się w Twoim samochodzie.

Inne akcesoria

Zimowe miesiące wiążą się nie tylko ze zmiennymi warunkami na drodze, opadami śniegu czy niskimi temperaturami. To także pewne zmiany w stylu życia i okazja np. do wyjazdu na narty. Użytkownicy BMW to często osoby aktywne, lubiące czuć emocje nie tylko za kierownicą, ale także w codziennym życiu. Również dla nich, a raczej dla ich pojazdów, bawarska marka posiada bogatą ofertę dedykowanych akcesoriów.

Miłośnicy wyjazdów na narty czy snowboard często zmagają się z dylematem, jak optymalnie spakować sportowy sprzęt. Ponieważ często są to wyjazdy rodzinne, każdy fragment przestrzeni bagażowej ma w tej sytuacji znaczenie. Na szczęście w wygodny i przede wszystkim bezpieczny sposób można je przewieźć przy pomocy uchwytu na narty i deskę snowboardową. Dzięki tym akcesoriom, pasującym do wielu modeli BMW, np. BMW X5, możemy na dachu pojazdu zamontować 2 deski snowboardowe i 1 parę nart lub nawet 6 par nart.

Doskonałym sposobem na ułatwienie pakowania na zimowe wyjazdy, nie tylko w przypadku wyjazdów na narty, jest również dedykowany bagażnik dachowy BMW na zimę. Dzięki różnym pojemnościom od 320 do 460 litrów można zmieścić w nim naprawdę sporo dodatkowych bagaży. Jednocześnie jest bardzo prosty w obsłudze i funkcjonalny. To idealny wybór na rodzinne wyjazdy bez konieczności ograniczania się przestrzenią.

Wybierz akcesoria od BMW

Akcesoria rekomendowane przez BMW gwarantują najwyższą jakość, a także idealne dopasowanie do samochodu. Koła zimowe mają wpływ na nasze bezpieczeństwo, a inteligentne rozwiązania transportowe w odniesieniu do bagażu na funkcjonalność i komfort podróżowania. Różnorodne akcesoria, jak np. uchwyty czy bagażniki dachowe „szyte na miarę” do samochodów BMW, mogą stanowić także doskonały pomysł na prezent dla miłośnika marki. Koła zimowe, opony i inne akcesoria zimowe, jak również – oczywiście – bogatą ofertę modeli samochodów, znajdziecie w salonach dealerskich BMW M-Cars.