Które felgi lepsze: stalowe czy felgi aluminiowe?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wiosna to czas zmiany opon zimowych na letnie. Wraz z tą czynnością wielu kierowców zastanawia się, czy warto zainwestować w zakup nowych obręczy do swojego samochodu. Jeśli do tej pory miałeś tylko felgi stalowe, na pewno kusi cię zakup felg aluminiowych. Pojawia się jednak pytanie, czy rzeczywiście warto to robić? Czy nowe felgi aluminiowe rzeczywiście potrzebne są tobie i twojemu samochodowi? Co zyskasz dzięki nim? A może dotychczasowe obręcze stalowe wcale nie są takie złe i nie ma sensu wydawać pieniędzy na zakup felg aluminiowych?

Czy wszystko, co mówią producenci felg aluminiowych, jest prawdą?

Kierowców można podzielić na zwolenników i przeciwników felg stalowych. Tymczasem jak to w życiu bywa, zarówno obręcze aluminiowe i stalowe mają swoje wady i zalety. Trzeba być ich świadom, aby dokonać słusznego wyboru i kupić dokładnie takie felgi, które są najlepsze dla twoich potrzeb i samochodu. Producenci i sklepy zachęcają do tego, aby kupować alu felgi. Co za nimi przemawia? Trudno nie zgodzić się z faktem że felgi aluminiowe poprawiają wygląd samochodu, a do tego korzystnie wpływają na sposób jego prowadzenia, a także i osiągi. Dzięki temu, że są lżejsze niż felgi stalowe, zmniejsza się nieresorowana masa pojazdu, a tym samym zawieszenie pracuje znacznie sprawniej.

Układ kierowniczy, hamulcowy i sam silnik są mniej obciążone, samochód szybciej się rozpędza i łatwiej hamuje. Komfort jazdy także jest wyższy, szczególnie podczas jazdy z prędkościami autostradowymi. Jednak aby być uczciwym, felgi aluminiowe mają również wady. Jeśli często poruszasz się po drogach utrzymanych w złym stanie, w których nie brakuje wyrw, dziur i innych przeszkód, do swojego auta lepiej założyć felgi stalowe. Dlaczego? Ponieważ w razie ich uszkodzenia, ewentualna naprawa jest szybsza i łatwiejsza. Na szczęście w większości przypadków stan polskich dróg jest coraz to lepszy i samochody na alufelgach świetnie sobie na nich radzą.

Skorzystaj z konfiguratora felg, by dobrać alufelgi do auta

Rozważyłeś wszystkie za i przeciw i ostatecznie zdecydowałeś się na kupno felg aluminiowych? Gratulujemy dobrej decyzji. Aby być w pełni zadowolonym z dokonanego zakupu, powinieneś dokładnie sprawdzić jaki rodzaj obręczy będzie pasował do twojego samochodu. Jak tego dokonać? Pomoże ci w tym specjalny konfigurator online. Wybierając z listy swój model pojazdu, dowiesz się jakie alufelgi będzie można do niego założyć. Najważniejsze parametry to rozstaw śrub, średnica obręczy, szerokość, a także parametr ET. Pamiętaj o tym, że do konkretnego samochodu pasują ściśle określone felgi, a te mogą się od siebie różnić w sposób niewidoczny gołym okiem. Kupując felgi aluminiowe w naszym sklepie, do dyspozycji masz szeroki wybór wzorów sprawdzonych producentów z całego świata. Znajdziesz u nas alufelgi do takich marek samochodów jak lamborghini, lancia, chrysler, citroen, cadillac, chevrolet, mercedes oraz wiele innych marek europejskich i azjatyckich.

W ofercie mamy także niezbędne akcesoria jak śruby, dekielki, zaworki, czujniki ciśnienia, a także chemię czyszczącą i pielęgnującą do felg aluminiowych i stalowych. Jeżeli chcesz się dobrze czuć w swoim samochodzie, w prosty sposób chcesz poprawić jego wygląd, a nade wszystko chcesz mieć dwa komplety kół z osobnymi felgami, zachęcamy do zakupu felg aluminiowych. W naszym sklepie dokonasz tego szybko, sprawnie i bezpiecznie, ciesząc się atrakcyjnymi cenami oraz świetnie zorganizowaną dostawą pod same drzwi.