Linie lotnicze Air New Zealand nagrodzone

Autor tekstu: , , , Data publikacji:

Air New Zealand najlepszą linią lotniczą w 2012 r. według portalu internetowego ATW

ATW to skrót od Air Transport World. Jest to jeden z największych portali internetowych poświęconych transportowi lotniczemu, który systematycznie pod koniec roku przyznaje nagrody wybranym liniom lotniczym za ich zasługi.

W tym roku najlepszymi liniami lotniczymi okazały się być Air New Zealand. Wyróżnienie zostało przyznane, jak podkreślają redaktorzy ATW, dzięki znacznej poprawie pozycji rynkowej, innowacyjności, dobremu wykorzystaniu mediów społecznościach oraz wysokim zarobkom. Zwrócono też uwagę na młodą i efektywną kosztowo flotę.

“Wartościową linią lotniczą roku” okazała się malezyjska AirAsia za innowacyjną ofertę tanich lotów w regionie.Najlepszym przewoźnikiem regionalnym został australijski QantasLink. W kategorii “Lider technologiczny w lotnictwie” nagroda trafiła do japońskiej firmy All Nippon Airways (ANA), pierwszego użytkownika Boeingów 787 Dreamliner.

Linie lotnicze Etihad Airways zajęły pierwsze miejsce w kategorii “Obsługa pasażerów”, natomiast rosyjska linia Transaero zwyciężyła, jako “Lider rynku lotniczego” – wyróżnienie to spowodowane jest stałym i szybkim rozwojem Transaero.

Oficjalne wręczenie nagród nastąpi na gali ATW w Singapurze 13 lutego.