LOT-em z Warszawy do Ostrawy

Autor tekstu: , Data publikacji:

30 marca LOT zainauguruje nowe połączenie z Warszawy do Ostrawy. LOT będzie jedyną tradycyjną linią lotniczą operującą z trzeciego największego miasta Czech. Nasza oferta to 5 rejsów w tygodniu, oferujących dogodne przesiadki na inne rejsy do Europy, Azji oraz Ameryki Północnej. Dzięki połączeniu z hubem w Warszawie pasażerowie podróżujący z Ostrawy zarówno turystycznie jak i biznesowo zyskają dostęp do ponad 111 destynacji.

Rejsy na tej trasie obsługiwane będą samolotami Bombardier Q400 oraz Embraer 170/175, na pokładzie których znajduje się od 70 do 82 foteli w trzech klasach podróży. Połączenie będzie realizowane od 30 marca 2020 r. według następującego rozkładu:

LO 501 WAW-OSR             11:50-12:50        poniedziałki, czwartki, soboty
LO 502 OSR-WAW             13:25-14:30        poniedziałki, czwartki, soboty
LO 503 WAW-OSR             15:30-16:30        wtorki, piątki
LO 504 OSR-WAW             17:05-18:10        wtorki, piątki

Rozkład został zaplanowany w taki sposób, aby umożliwić pasażerom podróżującym z oraz do Ostrawy dogodną przesiadkę na połączenia do Europy, Ameryki Północnej oraz Azji.

– Od marca przyszłego roku mieszkańcy regionu Morawsko-Śląskiego zyskają nowe połączenie, dzięki któremu pasażerowie podróżujący z i do Ostrawy będą mieli możliwość podróży do ponad 111 destynacji atrakcyjnych zarówno turystycznie jak i biznesowo. Rozkład został zaplanowany w taki sposób, aby pasażerom podróżującym z Polski i licznych lotnisk w regionie umożliwić szybkie i wygodne przesiadki w Warszawie na loty do Ostrawy. Z kolei w drodze ze stolicy regionu Morawsko-Śląskiego LOT zapewnia swoim pasażerom dostęp do szybkich przesiadek na Lotnisku Chopina na rejsy europejskie m.in. do Brukseli, Paryża, Amsterdamu oraz Dusseldorfu. Pasażerowie zyskają także możliwość lotów dalekodystansowych m.in. do Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Azji – np. do Singapuru i Seulu – mówi Stefan Malczewski, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

– Cieszę się, że region Morawsko-Śląski oraz Lotnisko Ostrawa przekonało dużego przewoźnika lotniczego, że w port lotniczy w Mosznowie jest dobrym miejscem do otwarcia regularnych lotów dzięki swoim parametrom, wyposażeniu i lokalizacji. Potrzebujemy regularnych połączeń lotniczych z głównym międzynarodowym węzłem transportowym, aby poprawić dostępność transportową regionu. To jedyny sposób, aby nie tylko zatrzymać dzisiejszych inwestorów w regionie, ale także przyciągnąć nowych – dodaje Ivo Vondrák, marszałek regionu Morawsko-Śląskiego.

Bilety na nowe połączenie LOT-u do Ostrawy są już dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji