Casualowe stylizacje do biura

Autor tekstu: , Data publikacji:

Moda męska zmienia się jak w kalejdoskopie, dlatego czasem ciężko nadążyć za tym, co jest akurat IN, a co OUT. Zmiany są nieuchronne, nie tylko w kwestii mody męskiej na co dzień. Zmiany zachodzą również w temacie mody do pracy, która przestaje kojarzyć się tylko z „białymi kołnierzykami”. Biurowy dress code powoli staje się bardziej elastyczny – coraz więcej firm stawia na luźną atmosferę, która sprzyja większej efektywności pracowników. Dlatego też garnitury powoli zastępowane są przez casualowe stylizacje, wśród których coraz częściej można dojrzeć spodnie baggy męskie, joggery czy też bojówki. Zatem co wypada, a co nie?

Styl casual do pracy – nie tylko jeansy

Czasy, kiedy jedynym słusznym strojem do biura była marynarka, koszula, spodnie w kantkę i krawat na szczęście przeszły do historii. Nowoczesna moda męska pozwala na komponowanie casualowych stylizacji, które dobrze sprawdzają się nie tylko w biurze, ale także poza nim. W miejsce spodni wizytowych pojawiły się klasyczne, ciemne jeansy, których walory zna niemal każdy facet. Jednak do biura można ubrać się bardziej „na luzie”. W stylizacjach biurowych coraz częściej pojawiają się  spodnie typu baggy, o które poszerzają swój asortyment znane marki odzieżowe, jak np. sklep Denley.

Styl casual vs. smart casual

Często można zetknąć się z tymi dwoma określeniami, jednak tylko nieliczni potrafią znaleźć różnicę między tymi dwoma stylami. Styl casual, czyli z angielska „zwyczajny”, jest stylem, który zakłada luźne, niezobowiązujące stylizacje. Z kolei smart to w wolnym tłumaczeniu „elegancki”. Co zatem znaczy „zwyczajna elegancja”? W dalszym ciągu są to stylizacje o luźnym charakterze, jednak o bardziej formalnym wydźwięku.

Styl casual do pracy – jak nie popełnić gafy

Choć stylizacje w wersji casualowej stają się coraz częściej praktykowane w biurach w całym kraju, to trzeba uważać, aby nie przesadzić z luzem. Styl casualowy bynajmniej nie daje nam przyzwolenia na niechlujne stroje do pracy. Co można rozumieć przez „niechlujne”? Unikajmy przede wszystkim spranych, powyciąganych t-shirtów, które czasy świetności mają już za sobą. Nie najlepszym pomysłem będą również spodnie z dziurami, ze zwłóczonymi nogawkami czy śladach po telefonie na wysokości kieszeni.

Styl casual do pracy – na luzie, ale z klasą

Przyzwolenie na casualowe stylizacje do biura to ukłon w stronę tych, którzy nie do końca dobrze czują się w formalnych stylizacjach. Mężczyźni często decydują się na jeansy będąc przekonanym, że to jedyne spodnie, jakie wypada założyć do biura. Jednak coraz częściej panowie przełamują swoje uprzedzenia – do głosu zaczynają dochodzić spodnie męskie z obniżonym stanem. Zazwyczaj są to baggy męskie lub joggery, które pasują zarówno do sportowej koszuli, jak i do zwykłego t-shirtu.

Męskie baggy w roli głównej

Ten, kto sądzi, że baggy nadają się tylko na wyjście z kolegami czy spacer z dziewczyną, jest w dużym błędzie. Spodnie męskie baggy mają coraz większe wzięcie wśród facetów, którzy szukają wygodnych, ale stylowych spodni do pracy. W zależności od indywidualnych preferencji, w sklepach można znaleźć spodnie baggy dresowe czy też spodnie jeansowe baggy. Te ostatnie są pewnym kompromisem między klasycznymi jeansami a luźnymi spodniami, dlatego są dość popularne wśród modnych mężczyzn.

A może chinosy?

Jeśli jeansy już Wam się „przejadły”, a do baggów nie jesteście do końca przekonani, z pomocą przychodzą chinosy męskie. To bardzo uniwersalne, męskie spodnie materiałowe, które idealnie wpisują się w filozofię stylu casual. Można je nosić z koszulą, t-shirtem, bomberką, sportową marynarką czy adidasami. Możliwości jest tak wiele, jak bogata jest Wasza wyobraźnia.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji