Nowe kreacje w Virgin Atlantic Airways

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze linii lotniczych Virgin Atlantic Airways we współpracy z brytyjską projektantką mody Vivienne Westwood opracowały nowe kostiumy dla pracowników przedsiębiorstwa. Dominującym kolorem nowych ubiorów jest czerwień.

Nowa linia ubiorów służbowych obowiązujących pracowników Virgin Atlantic Airways została zaprezentowana wczoraj wieczorem w trakcie specjalnie zorganizowanego pokazu w londyńskim klubie Village Underground. W sumie w nowe stroje wyposażonych zostało łącznie 7,5tyś. pracowników przewoźnika w tym personel pokładowy, piloci, pracownicy obsługi na lotniskach oraz ci zatrudnieni w loungach. Odmieniona garderoba ma zostać wprowadzona z dniem 1 września br.

Najwięcej najżywszej czerwieni przyjdzie nosić paniom zatrudnionym na stanowiskach stewardes. Nowe składające się z dwóch części kostiumy (spódnice i żakiety) zostały uszyte w sposób, który ma uwydatniać kobiece kształty za pomocą wszytych przy biuście plisów, postrzępionej talii oraz zakrzywieniom przy liniach bioder. Z kolei proste od frontu spódnice z tyłu wzbogacone zostały dartem i podwójną fałdą. Krwistoczerwone kostiumy zostaną uzupełnione śnieżnobiałymi koszulami z żabotem.

W przypadku panów zatrudnionych w naziemnej obsłudze pasażerów i loungach stroje są już nieco mniej efektowne. Garnitury w kolorze burgundu z szarymi lamówkami na klapach zostały dodatkowo uzupełnione szarymi kamizelkami i czerwonymi krawatami. Z kolei panowie piloci zatrudnieni w Virgin Atlantic Airways zostali skromnie obdarzeni krawatami w kolorze burgundu, które stanowią jedyny dodatek w tonacji czerwieni do klasycznego ciemnogranatowego munduru pilota lotniczego.

-Poprzednie kostiumy obowiązujące w Virgin Atlantic Airlines były używane przez całą minioną dekadę i z czasem zaczęliśmy zauważać, że inni przewoźnicy kopiują poszczególne elementy przy projektowaniu swoich ubiorów dla personelu lotniczego. Podejmując decyzję o zmianie garderoby personelu chcieliśmy pracować z projektantem, który podobnie jak my podziela filozofię życia w duchu przygody i pomoże nam w ten sposób stworzyć coś niepowtarzalnego – powiedział założyciel Virgin Atlantic Airways, Richard Branson.  

Virgin Atlantic Airways - uniformy