Nowe hotele InterContinental w Abu Dhabi

Autor tekstu: , Data publikacji:

Międzynarodowa marka hotelarska InterContinental Group uruchomi dwa nowe obiekty w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dwie nowe inwestycje powiększą do siedmiu liczbę hoteli spółki w Abu Dhabi.

Planowana przez władze przedsiębiorstwa inwestycja przewiduje wybudowanie i oddanie do użytku do końca 2016r. przez spółkę InterContinental własnego hotelu Grand Marina, a także objęcie w zarząd, wyremontowanie i przekształcenie istniejącego obecnie hotelu Sands Hotel na Holiday Inn Downtown Abu Dhabi. Wobec faktu, że marka Holiday Inn należy do grupy ICG śmiało można powiedzieć, że turyści wybierający się w podróż do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą mieli do dyspozycji dwa nowe obiekty hotelarskie marki InterContinental Hotels Group.

Pierwsza budowana od podstaw inwestycja hotel Grand Marina składała się będzie łącznie ze 184 pokoi i apartamentów. Ponadto jak zapewniają władze spółki obiekt zaoferuje swoim gościom szerokie zaplecze konferencyjne, a także udogodnienia takie jak bar zlokalizowany na dachu budynku, ogólnodostępne salony wypoczynkowe z obszernymi tarasami i prywatnymi jadalniami oraz obowiązkowe w XXI wieku w inwestycjach hotelarskich centra SPA i basen. Grand Marina ma zostać oddana do użytku do końca 2016 roku.

Drugi z obiektów – przekształcany na Holiday Inn Sands Hotel zaoferuje nieco większą, bo składającą się z 257 pokoi bazę noclegową i podobnie jak Grand Marina wyposażony będzie w zaplecze konferencyjne, bary, baseny oraz centra fitness. Zgodnie z założeniami władz InterContinental Hotels Group obiekt po przeprowadzeniu niezbędnych remontów zostanie oddany do użytku do końca tego roku.

-Nowe inwestycje marek InterContinental i Holiday Inn są dużymi sukcesami obydwu naszych marek. Obecnie w InterContinental Hotels Group skupiamy się na maksymalnym rozwoju naszej oferty hotelarskiej w Abu Dhabi, które jest stale rosnącym i rozwijającym się rynkiem turystycznym- powiedział Pascal Gauvin dyrektor operacyjny dla Indii, Afryki i Bliskiego Wschodu w InterContinental Hotels Group.