Znakomite wyniki lotniska w Balicach

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze portu lotniczego w podkrakowskich Balicach przedstawiły bilans swojej działalności za pierwsze półrocze br. Zarząd lotniska ma niewątpliwie podwody do zadowolenia. Wyniki są o 6proc. lepsze niż te uzyskane w pierwszym półroczu roku ubiegłego.

Najlepszym miesiącem dla podkrakowskiego lotniska okazał się czerwiec. Tylko w tym miesiącu port obsłużył 369tyś. pasażerów co stanowiło poprawienie o 6 punktów procentowych wyniku uzyskanego w czerwcu ubiegłego roku. W minionym miesiącu ustanowiony został również nowy rekord dobowy podkrakowskich Balic. W dniu 12 czerwca z usług portu lotniczego skorzystało 14,4tyś. podróżnych. Jednocześnie był to najlepszy czerwiec w dotychczasowej działalności lotniska. Łącznie w pierwszym półroczu br. lotnisko obsłużyło 1,8mln pasażerów – poinformował portal ekonomia.rp.pl.

Największym zainteresowaniem wśród podróżnych w czerwcu cieszyły się oferty niemieckiej Lufthansy (wzrost o 9tyś. pasażerów), brytyjskiego przewoźnika EasyJet (wzrost o 8tyś. podróżnych) oraz norweskiej nisko kosztowej  linii Norwegian z usług, której skorzystało 5tyś. klientów więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również połączenia czarterowe do wakacyjnych lokalizacji takich jak Grecja, Turcja, Malaga, Cagliari, Pafos i Malta.

„Uzyskanie tak dobrych wyników mimo prowadzonych na lotnisku inwestycji możliwe jest dzięki dobrej współpracy służb lotniskowych i generalnych wykonawców” – zaznaczył w komunikacie prasowym portu lotniczego, prezes Kraków Airport Jan Pamuła.