Motel One. Deginerski koncept hotelowy w centrum Warszawy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Niemiecka grupa hotelowa Motel One, znana już dobrze bywalcom hoteli w Europie Zachodniej, szczególnie w Niemczech, z przytupem weszła do Polski, otwierając swój pierwszy hotel w centrum Warszawy. Budżetowa, ale jednocześnie designerska oferta na polskim rynku robi doskonałe wrażenie. A Motel Warszawa – Chopin jest pierwszym, ale nie ostatnim obiektem grupy w Polsce.

– To nowa koncepcja hotelarstwa, sieć jest zarządzana przez rodzinę, to typowa rodzinna firma – mówi Bartosz Dobrowolski, manager hotelu Motel One w Warszawie.
Monachijska grupa Motel One w obecnej postaci istnieje na rynku hotelowym w Europie od 2000 roku. Dziś obsługuje już 73 hotele, które oferują łącznie niemal 21 tysięcy pokoi głównie w Niemczech, Anglii, Austrii i Hiszpanii.
Motel One wybrał oryginalną koncepcję hotelową – swoje obiekty lokuje w ścisłych centrach miast, dzięki czemu są doskonale skomunikowane z miejscami ważnymi zarówno dla podróżujących biznesmenów jak i turystów. Co istotne, są to hotele które możemy zaliczyć do segmentu budget.

Stałe ceny w Motel One

Motel One w całej Europie, inaczej niż inne sieci hotelowe, inaczej kształtuje ceny swoich usług. Przede wszystkim nie ma tzw. ceny dynamicznej, która zmienia się w zależności od obłożenia i okresów, w których jest większy popyt na usługi hotelowe. W każdym z europejskich hoteli możemy liczyć na takie same ceny przez cały rok, które oczywiście różnią się w zależności od lokalizacji i miasta (ceny w Europie zachodniej kształtują się w okolicach 70-90- euro za noc). W Motel One Warszawa Chopin noc w pokoju dwuosobowym bez śniadania kosztuje 259 złotych, ze śniadaniem – 299. To, jak na warunki warszawskie i lokalizację, cena mocno konkurencyjna.

Koncepcja Motel One to przede wszystkim bogaty i unikatowy interior design. Reporterzy Business Traveller mieli okazję odwiedzić kilka hoteli tej sieci w centrum Berlina. Przede wszystkim każdy z hoteli sieci ma swój unikatowy motyw przewodni – to sztuka filmowa jak choćby w przypadku Motel One Berlin Upper-West czy streetart jak w przypadku Motel One Berlin-Mitte.

Centrum spotkań w hotelach sieci jest zawsze One Lounge, czyli czynny przez 24 godziny na dobę bar, w okolicy którego podawane są organiczne śniadania (a także, w czym specjalizuje się sieć, ponad 30 rodzajów ginu wraz z szerokim wyborem toników). Wokół One Lounge w każdym obiekcie znajduje się designersko zorganizowana przestrzeń do pracy lub swobodnego spędzania czasu – sofy, fotele w różnych kształtach zaprojektowane przez włoskich projektantów.
Standardowe pokoje mają między 18 a 22 metry kwadratowe, są wyposażone w darmowe wisi, telewizor LCD. Każdy gość każdego hotelu Motel One może liczyć na identyczny standard.

Motel One Warszawa – Chopin. Lokalizacja i oferta

Pierwszy hotel Motel One Warszawa-Chopin położony jest przy ul. Tamka, na południe od Wisły (z widokiem na praską część Warszawy) i naprzeciwko Narodowego Instytutu i Muzeum Fryderyka Chopina. To nowoczesny jasny budynek, „wrzynający” się w skarpę wiślaną. Jest doskonale skomunikowany – pięć minut na piechotę do stacji Metra Centrum nauki Kopernik czy Nowy Świat, nie wspominając o jeżdżących Tamką autobusach.

Motywem przewodnim jest naturalnie – ze względu na sąsiedztwo Muzeum Fryderyka Chopina – muzyka najwybitniejszego polskiego kompozytora. Motywy nawiązujące do niego znajdziemy we wnętrzach One Lounge i przy recepcji – jak choćby nawiązujące do muzyki meble czy ścienne freski. W projektowaniu wnętrza brał udział polski artysta Mariusz Libel.

Recepcja hotelu Motel One Warsaw Chopin z charakterystycznym freskiem Fryderyka Chopina. Będąc tam fizycznie, trzeba lekko zmrużyć oczy, by dostrzec profil muzyka

W strefie One Lounge można znaleźć sofy marki Baxter i Moroso, specjalnie wyprodukowane dla Motel One – wśród nich najbardziej wyróżnia się model, który przypomina klawisze fortepianu.

Strefa One Lounge w Motel One Warsaw Chopin

Organiczne śniadanie w Motel One

Warszawski hotel oferuje niewielką salkę konferencyjną oraz imponujące 333 pokoje. Z tych na najwyższych kondygnacjach rozciąga się widok na panoramę praskiej części Warszawy, m.in. na stadion Narodowy.

Pokój Standard w Motel One Warszawa Chopin

We wszystkich 333 pokojach goście znajdą komfortowe łóżka z materacami sprężynowymi, które gwarantują dobry sen i komfortowy wypoczynek. Chociaż pokoje są niewielkie (18 metrów kwadratowych) zapewniają wszystkie niezbędne elementy wyposażenia w najwyższej jakości: pościel wykonaną w 100% z egipskiej bawełny oraz miękkie i twarde poduszki.

Nowoczesne łazienki z granitową i szklaną armaturą dają wrażenie pobytu w spa, a w połączeniu z wygodnym natryskiem, lustrem do makijażu, ekologicznymi kosmetykami pod prysznic i luksusowymi ręcznikami, sprawiają, że goście czują się jak w domu. Duży 43-calowy płaski telewizor LG z systemem Smart TV, ekskluzywne lampy Tolomeo Artemide, wieszaki i półki do przechowywania oraz wygodne, skórzane fotele Freifrau dopełniają wystrój. Dla wyjątkowo wymagających gości do dyspozycji jest kilka większych pokoi deluxe, półokrągłymi szybami z widokiem na Muzeum Chopina i Wisłę.

Pokój typu Deluxe

– Warszawa jest tyglem kulturowym Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy na Tamce, to miejsce to prawdziwa perła Powiśla – mówi Bartosz Dobrowolski.
Sieć Motel One jest często wyróżniana na rynku niemieckim, m.in. został pracodawcą roku w plebiscycie „Most Wanted Employer”. Jaki jest tego powód?
– Po pierwsze rodzinna atmosfera, bo to sieć prowadzona przez firmę rodzinną, po drugie zarobki personelu. Dbamy o to, by były na wyższym poziomie niż średnia w hotelach w danym mieście – dodaje  Dobrowolski.

Będzie więcej hoteli Motel One w Polsce

Ale myliłby się ten, kto powiedziałby, że otwarcie pierwszego hotelu w Warszawie to ostatnie słowo sieci Motel One.
– Będziemy się rozwijać w Polsce z pewnością, to obiecujący i szybko rosnący rynek hotelowy w porównaniu z krajami Europy Zachodniej – tłumaczy Ursula Schelle-Muller, szefowa Marketing & Design w Motel One.
Nieoficjalnie wiadomo, że grupa zainteresowana jest inwestycjami Gdańsku, Krakowie, Rzeszowie a także kolejnymi w Warszawie. Termin? Jeszcze nie jest znany, ale stanie się to pewnie szybciej niż później.

Kto będzie największą konkurencją dla Motel One na polskim rynku? – Przede wszystkim Ibis Styles, Holiday Inn, Premier Inn czy Moxy – tłumaczy Ursula Schelle-Muller. Zarządzający Motel One nie obawiają się za to konkurencji serwisów typy AirB&B, których wskazują inne sieci hotelowe jako swoją konkurencję.
– Od poniedziałku do czwartku nastawiamy się na business travellers, od piątku do niedzieli na turystów. I ci pierwsi i ci drudzy oczekują sprawdzonego i przetestowanego standardu w centrum miasta. A tego serwisy AirB&B nie mogą zapewnić – kończy Bartosz Dobrowolski.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji