Nowy hotel Waldorf Astoria w Amsterdamie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Hotelowy gigant Waldorf Astoria Hotels & Resorts otworzył nowy hotel w centrm Amsterdamu. Obiekt składa się z sześciu kilkusetletnich zabytkowych kamienic.

Waldorf Astoria Amsterdam położony jest w okolicy kanału Herengracht, w strefie światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Staroromańskie budynki, niegdyś miejsce zamieszkania najbogatszych i najbardziej wpływowych mieszkańców miasta, zostały odrestaurowane tak, by móc w tym miejscu stworzyć elegancki 93-pokojowy hotel.

Waldorf Astoria Amsterdam usytuowany jest nad Herengracht, najsłynniejszym kanałemw mieście, zbudowanym jeszcze w okresie duńskiego Złotego Wieku. Tak atrakcyjna lokalizacja daje podróżującym możliwość zwiedzania miasta nie tylko pieszo czy rowerem, ale też łodzią.

– Waldorf Astoria Amsterdam to doskonały przykład naszych ambicji tworzenia inspirującego otoczenia w najczęściej obieranych kierunkach podróży na świecie. Ta inwestycja oddaje holenderskie podejście do luksusu, zarówno poprzez design jak i obsługę – powiedział John Vanderslice, dyrektor generalny marki Waldorf Astoria Hotels & Resorts.
Z każdego z 93 pokoi i apartamentów roztacza się widok na Amsterdam, kanały, ogrody i dachy miasta. Luksusowo urządzone pokoje w odcieniach ochry z akcentami lapis lazuli, nawiązują do tonacji obrazów holenderskiego malarza Vermeera, autora dzieła „Dziewczyna z perłą”. Każda sypialnia zachowała oryginalny urok dzięki drewnianym stropom, skrzydłowym oknom oraz przestronnym łazienkom z wolnostojącymi wannami.

Do dyspozycji gości oddano wiele restauracji, m.in. Librije’s Zusje , Maurer Room, Peacock Alley, Armillary Sphere i Vault Bar. W części ogrodowej hotelu znajduje się Guerlain Spa, w którego skład wchodzą trzy pomieszczenia przeznaczone do zabiegów, sauna, łaźnia parowa oraz kryty basen z podgrzewaną wodą.