Finnair otworzy Premium Lounge w Helsinkach

Autor tekstu: , Data publikacji:

Już 1 lipca Finnair otworzy nowy Premium Lounge. Znajduje się on obok dotychczasowego Lounge’u przy wyjsciu nr 36 w strefie non-Schengen lotniska w Helsinkach. Nowy Premium Lounge stanowi uzupełnienie dla istniejącego Lounge’u i będzie dostępny od 1 lipca dla posiadaczy kart Finnair Plus o statusie Gold oraz Platinum jak również pasażerów linii partnerskich sojuszu oneworld posiadających karty o równoważnym standardzie.

Premium Lounge został zaprojektowany przez helsińską firmę dSign Vertti Kivi & Co, Zastosowano tu dynamiczne zmiany światła i kolorów oraz projekcje video dostosowane do pór dnia. Dodatkowe posiłki i napoje wysokiej jakości podawane są w zastawie Marimekko oraz w szklankach i kieliszkach Iittala Ultima Thule – po raz pierwszy zaprojektowanych dla Finnaira przez Tapio Wirkkala w 1968 r. Wśród starannie dobranych mebli są legendarne fotele Tulip i Womb stworzone przez Eero Saarinena. Przestrzeń wielkości 407 m2, podzielona na osobne strefy przeznaczone do pracy i relaksu może pomieścić do 122 gości.

W ramach procesu poprawiania jakości usług dla pasażerów oczekujących na połączenia w Helsinkach, klienci zarówno Premium Lounge, jak i znajdującego się obok już istniejącego Lounge’u uzyskają dostęp do nowych osobistych łazienek z prysznicem oraz fińskiej sauny. Klienci otrzymują ponadto ręczniki, szampony, żele pod prysznic i balsamy do ciała na bazie owoców leśnych.

Nowy Premium Lounge będzie dostępny jedynie dla pasażerów posiadających karty programu Finnair Plus o statusie Gold i Platinum oraz ich gości, a także dla często latających klientów posiadających równorzędny status w liniach lotniczych sojuszu oneworld, włączając w to linie blisko współpracujące z Finnairem – American Airlines, British Airways, Iberia i Japan Airlines.