Odnowione pokoje i Club Lounge w Sheraton Poznań

Autor tekstu: , , Data publikacji:

W miniony piątek Sheraton Poznan Hotel ponownie otworzył najwyższe, szóste piętro z odnowionymi pokojami. Wraz z pokojami renowację przeszedł Club Lounge.

Po gruntownym remoncie restauracji głównej, lobby i sal konferencyjnych w poznańskim Sheratonie przyszedł czas na pokoje gościnne. Renowacja odbywa się sukcesywnie piętro po piętrze. Zakończenie całej modernizacji planowane jest na czerwiec br.

Szóste piętro to 34 eleganckie pokoje, w których na gości czekają powitalne niespodzianki. Zakwaterowanie na szóstym piętrze gwarantuje dostęp do Club Lounge, gdzie panuje relaksująca atmosfera sprzyjająca zarówno pracy, jak i odpoczynkowi. Prywatność zapewnia ograniczony dostęp dla gości z innych kondygnacji. W Club Lounge przez cały dzień można zjeść smaczne przekąski, a od g. 18 do 20 otwarty jest bar z alkoholem.

Remont pokoi gościnnych w Sheraton Poznan Hotel obejmuje wymianę tapet i dywanów, tapicerowanie skórą sof, foteli i zagłówków łóżek, wymianę części oświetlenia, m.in. w łazienkach, i odnowienie powierzchni drewnianych. A propos remontu hotel nawiązał współpracę z artystą grafikiem Michałem Peszkowskim, którego plakaty przedstawiające symbole architektoniczne Poznania zdobią teraz pokoje, Club Lounge i korytarze. Na korytarzach także wymieniono dywany i tapety. Efekt remontu to jasne, świeże wnętrza, idealne pod kątem pobytów służbowych i spędzania wolnego czasu.

Przy okazji odnowienia pokoi, w łazienkach doszło do ważnej rewolucji, którą zapowiadano już na początku 2020 roku. Małe plastikowe buteleczki z szamponem, odżywką i żelem pod prysznic zamieniono na duże dyspensery.
– To ukłon w stronę środowiska. Hotele na całym świecie zużywały rocznie tony plastikowych buteleczek z kosmetykami. Zamiana ich na dozowniki o pojemności 340 ml to jeden z punktów programu, który Marriott International przygotował w ramach dążenia do zrównoważonego rozwoju firmy – mówi Paulina Kaczmarek, specjalista ds. PR i marketingu w Sheraton Poznan Hotel.

W poznańskim Sheratonie znajduje się 180 pokoi, dwie restauracje – Rynek z polską kuchnią i SomePlace Else z kuchnią amerykańską i meksykańską, 350 metrów kw. zupełnie nowych przestrzeni konferencyjnych, a także Sheraton Fitness z siłownią, basenem i saunami. Obiekt otwarto w 2006 roku. Ma idealną lokalizację – tuż przy dworcu Poznań Główny. Dyrektorem hotelu od 2019 roku jest Magdalena Eliasz.

Marka Sheraton należy do Marriott International, największej firmy hotelarskiej na świecie. Będąc uczestnikiem programu Marriott Bonvoy i rezerwując pobyt przez stronę marriott.pl, ma się gwarancję najniższej ceny.