Pięć gwiazdek przy Krakowskim Przedmieściu

Autor tekstu: , Data publikacji:

W budynku Hotelu Europejskiego przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie powstaje pięciogwiazdkowy hotel Raffles Europejski Warsaw. Renowacja hotelu ma się zakończyć na przełomie 2016 i 2017r.

Odrestaurowywany Hotel Europejski ma się stać zgodnie z zamysłem inwestorów najbardziej luksusowym hotelem w Polsce zlokalizowanym przy głównym warszawskim trakcie Krakowskim Przedmieściu. W budynku hotelu po przeprowadzonym procesie renowacyjnym mają się znaleźć 103 pokoje i apartamenty w najwyższym standardzie wykończenia. Poza częścią hotelową w obiekcie znajdą się również butiki luksusowych marek odzieżowych, a także przestrzenie biurowe. Opiekę nad odrestaurowanym obiektem ma sprawować zgodnie z wolą właścicieli międzynarodowa firma hotelarska Raffles Hotels & Resorts – poinformował portal horecanet.pl.

Planowana renowacja oraz ponowne uruchomienie hotelu pod marką Raffles Europejski Warsaw ma nastąpić na przełomie lat 2016/17. Szacowany koszt inwestycji oscyluje w granicach 60-70 mln euro. Obecnie właścicielami Hotelu Europejskiego są pani Vera Michalski-Hoffmann, a także spadkobiercy rodzin Przeździeckich i Czetwertyńskich, którzy wybudowali obecnie istniejący budynek Hotelu Europejskiego. Nad poprawnością przeprowadzanych prac czuwają z kolei firmy Mace Polska i Sud Architectes.

Raffles Hotels & Resorts to międzynarodowa marka hotelarska specjalizującą się w budowie i zarządzaniu luksusowymi hotelami na całym świecie. Obecnie w portfelu firmy znajduje się dwanaście hoteli m. in. w Paryżu, Singapurze, Chinach czy Seszelach.