Trzeci szlak konny na Pojezierzu Mazurskim

Autor tekstu: , Data publikacji:

Na wschodnich krańcach Pojezierza Ełckiego powstanie nowy szlak dla amatorów jazdy konnej. PTrasa będzie trzecim zlokalizowanym na Mazurach szlakiem.

Nowy szlak konny na Pojezierzu Ełckim powstanie w związku z decyzją podjętą w tej sprawie przez starostwo powiatowe w Ełku. Trasa przebiegająca wzdłuż wschodnich krańców Pojezierza Ełckiego łącząca miejscowości Lepaki, Siedliska i Straduny będzie trzecim szlakiem konnym w tym regionie. Docelowo trasa szlaku na Pojezierzu Ełckim ma zostać w przyszłości połączona z istniejącym obecnie liczącym 400 kilometrów Szlakiem Konnym Puszczy Augustowskiej i Mazur przebiegającym przez mazurskie miejscowości Rajgród, Kopijki, Długosze, Dąbrowskie, Żelazki, Żabie Oczko, Barany, Malczewo, Pistki oraz Drygały. Obecnie nie wiadomo jednak, kiedy można się spodziewać oddania szlaku do dyspozycji turystów – informuje portal pap.pl.

Na nowopowstającym szlaku znajdą się trzy stajnie z miejscem na popas oraz odpoczynek zarówno dla jeźdźców jak i zwierząt. Inicjatorami budowy nowego szlaku są mazurscy hodowcy koni zdaniem, których taka forma aktywnego wypoczynku cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów odwiedzających region. Obecnie coraz więcej gospodarstw agroturystycznych zlokalizowanych na Pojezierzu Mazurskim dodaje do swojej oferty możliwość wypożyczenia konia pod siodło oraz przejazdy bryczkami.

Województwo warmińsko-mazurskie charakteryzuje się długą kilkudziesięcioletnią tradycją istnienia szlaków konnych. W ostatnim czasie na terenie Pojezierza Mazurskiego został uruchomiony dwustukilometrowy szlak konny biegnący z Olsztyna przez Szczytno, Spychów do Sztynortu, po którym w latach 40. XX wieku jeździła pruska arystokratka Marion Doenhoff.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.