Strefa „Kiss & Fly” na lotnisku Chopina po nowemu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od dziś nowa organizacja strefy „Kiss & Fly” na lotnisku Chopina. Znika ograniczenie 30 minut pomiędzy kolejnymi bezpłątnymi wjazdami do strefy. Lotnisko wprowadza również nowe zasady dotyczące obsługi osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM), a także dodatkowy system ułatwiający szybszy wyjazd ze Strefy Kiss & Fly, czy też możliwość dokonania opłaty  „zbliżeniowo” bez konieczności wysiadania z samochodu.

Najważniejsza zmiana dotyczy niepełnosprawnych – ze względu trudności w poruszaniu się lub konieczność wyjęcia i rozłożenia specjalistycznych wózków wyjście z samochodu może zająć więcej niż 7 minut. W takich przypadkach osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie mogą przedłużyć pobytu w strefie Kiss & Fly do 20 minut. Wystarczy zgłosić taką potrzebę przez intercom podczas pobierania biletu wjazdu do strefy.

W strefie Kiss & Fly zainstalowane zostały dodatkowe systemy ułatwiające korzystnie z niej przez kierowców. Na wjeździe i wyjeździe ze strefy znajdują się kamery odczytujące tablice rejestracyjne samochodów. Dzięki temu samochody, które nie przekroczyły 7 minut, a ich tablice są czytelne, zostaną automatycznie wypuszczone.
Dodatkowym rozwiązaniem ułatwiającym pasażerom wyjazd sprzed Terminala jest możliwość opłacenia biletu o wartości do 50 PLN bezpośrednio przy szlabanie dzięki urządzeniom Pay Pass (w przypadku wyższych kwot konieczne będzie skorzystanie z kas znajdujących się przed terminalem).

Znika także ograniczenie 30 minut pomiędzy kolejnymi, darmowymi wjazdami do strefy Kiss & Fly. W jego miejsce, jako element regulujący dostęp do strefy Kiss & Fly, wzorem innych lotnisk wprowadzony został limit darmowych wjazdów w ciągu jednej doby. W oparciu o dane zebrane przez rok funkcjonowania strefy na Lotnisku Chopina ustaliliśmy limit pięciu bezpłatnych wjazdów.