Szukasz profesjonalnej latarki? Wybierz mocną latarkę Fenix TK72R

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jak nietrudno zauważyć, w ostatnich dziesięcioleciach w różnych dziedzinach życia widoczna jest coraz większa specjalizacja. Co ciekawe, dotyczy ona nie tylko kompetencji osób, ale też parametrów urządzeń. Nie powinno więc dziwić, że również w przypadku systemów ręcznego oświetlenia, na rynku pojawia się coraz większa liczba latarek przeznaczonych do konkretnych zastosowań. Jedną z nich jest model Fenix TK72R. Dla kogo będzie on idealną opcją?

Latarki akumulatorowe-ładowalne – co to takiego?

Temat profesjonalnych latarek zacząć należy od kwestii zasilania – gdyż to ono rzutuje na resztę cech użytkowych danego modelu. Obecnie klienci mogą wybierać spośród trzech opcji.

  1. Pierwszą z nich są latarki akumulatorowo-ładowalne, które zasilane są za pomocą akumulatorów litowo-jonowych. Pozwalają one na zmagazynowanie dużej ilości energii oraz swobodne jej uzupełnianie poprzez ładowarkę microUSB.
  2. Alternatywą dla nich są latarki na klasyczne baterie. Ich zaletą jest niższa cena oraz możliwość szybkiej wymiany w przypadku rozładowania.
  3. Rozwiązaniem pośrednim są latarki akumulatorowo-bateryjne, które umożliwiają zasilanie ich z baterii lub też dokupienie odpowiedniego akumulatora.

Z całą pewnością nowocześniejsze modele ładowalne są wygodniejsze z punktu widzenia użytkownika i dają też większe możliwości. Niestety jednak w przypadku długich wyjazdów mogą one okazać się kłopotliwe, z powodu konieczności uzupełniania energii z sieci czy generatora. W takich przypadkach lepsze mogą być rozwiązania na baterie – choć w ich przypadku pamiętać należy, by zabrać z sobą odpowiedni ich zapas.

Latarka Fenix TK72R 9000 lumenów – czym się wyróżnia?

Ostateczny wybór ręcznego źródła światła dla siebie zawsze powinien zależeć od oceny własnych potrzeb i oczekiwań. Omawiana latarka Fenix TK72R należy do wspomnianych produktów akumulatorowo-ładowalnych, co wpływa na jej parametry użytkowe. Jej największą zaletą jest bez wątpienia potężna moc strumienia światła, która wynosi 9000 lumenów. Co jednak jasne, nie trzeba jej wykorzystywać cały czas – do „normalnych” zastosowań bardziej odpowiednie będą słabsze tryby pracy, które też pozwalają na oszczędność energii. W przypadku korzystania z mocy 100 lumenów czas pracy Fenixa wynosi nawet 50 godzin, co powinno wystarczyć nawet na tygodniowy wyjazd. W tym miejscu warto też dodać, że omawiane urządzenie skonstruowano tak, by jak najlepiej sprawdzało się w terenie. Dlatego też Fenix TK72R wyposażony został w czujnik temperatury, który zabezpiecza diody LED przed przegrzaniem i automatycznie ogranicza ich moc. Z kolei jej korpus wykonano z lotniczego aluminium, a niektóre elementy zostały dodatkowo wzmocnione stalą. Dzięki temu użytkownik nie musi się przejmować niewielkimi upadkami czy zalaniem latarki np. podczas deszczu. Model ten posiada też szereg przydatnych funkcji, takich jak:

  • Stroboskop – pozwalającą na generowanie oślepiających błysków, które można wykorzystać w celu zwrócenia na siebie uwagi czy do samoobrony.
  • Świeca – dzięki szerokiej podstawie latarka Fenix może być postawiona w pionie i oświetlać pomieszczenie czy wnętrze namiotu.
  • Powerbank – akumulator może być też wykorzystany jako źródło energii dla innych urządzeń – np. smartfona czy aparatu fotograficznego.

Przykłady zastosowań dla profesjonalnej latarki Fenix

Wszystkie wspomniane cechy sprawiają, że latarka Fenix 9000 lumenów oferuje użytkownikom naprawdę szerokie możliwości. A gdzie sprawdzą się one w szczególności?

  • Ochrona – Fenix TK72R doskonale sprawdzi się jako wyposażenie wszelkich służb zajmujących się pilnowaniem terenu czy budynków. Dzięki różnym trybom pracy można ją wykorzystywać zarówno do oświetlania drogi, jak i jako szperacz. W przypadku zagrożenia przydatny będzie z kolei stroboskop.
  • Policja, Straż Graniczna i Straż Pożarna – omawiane rozwiązanie przyda się także służbom mundurowym i ratowniczym. Duża moc i zasięg będą niezastąpione podczas działań poszukiwawczych.
  • Turyści – Fenix to też niezła latarka w góry, czy też na dłuższe wypady na łono natury. Wtedy też szczególnie przydatne będą takie cechy jak funkcja świecy czy możliwość użycia jej do ładowania innych urządzeń.

Z całą pewnością profesjonalna latarka Fenix TK72R to świetna opcja dla wielu osób. Co nie mniej ważne, dzięki wysokiej jakości i solidności wykonania jest ona zakupem na wiele lat. W dobrej cenie nabyć ją można w sklepie internetowym elatarka.pl, który oferuje klientom szeroki wybór ręcznych źródeł światła. Jeśli więc szukasz dobrych i profesjonalnych latarek, to z całą pewnością powinieneś sprawdzić jego ofertę!

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji