Turniej golfa w Binowo Park. Najlepsi Polacy pojadą do Turcji

Autor tekstu: , Data publikacji:

Pod koniec sierpnia na polu golfowym w Binowo Park pod Szczecinem odbędzie się krajowy finał cyklu World Amateur Golfers Championship i Diners Club Trophy. Sześciu ajlepszych golfistów-amatorów wyjedzie do Turcji reprezentować Polskę w światowym finale, rywalizując z reprezentacjami czterdziestu innych krajów.

Już po raz szesnasty golfiści spotkają się na polu golfowym pod Szczecinem podczas rozgrywek największego polskiego cyklu turniejów golfowych World Amateurs Golfers Championship i Diners Club Trophy, który jest częścią światowych zawodów.

Golfiści-amatorzy zawalczą o wyjazd do Turcji i możliwość reprezentowania Polski podczas 21 edycji World Golfers Amateur Championship i Diners Club International Pro-Am Classic.
– Najlepsi zostali wyłonieni w 15 turniejach eliminacyjnych, które rozgrywane były w tym roku na polach golfowych w całej Polsce – mówi Sławomir Piński, Dyrektor Turnieju WAGC i DCT.

Światowy finał WAGC odbędzie się w kurorcie Belek na tureckiej prowincji Antalya nad Morzem Śródziemnym. Z kolei finał Diners Club International Pro-Am Classic ponownie odbędzie się w pięciogwiazdkowym hotelu Westin Abu Dhabi Golf Resort & Spa.

W tym roku po raz pierwszy podczas krajowego finału odbędzie się konkurs „Nearest the Pin 4MOVE”. Sześciu zwycięzców całego cyklu Grand Prix wykona po jednym uderzeniu na wyznaczonym dołku, a ten, który uderzy najbliżej dołka pojedzie na światowy finał.

Polska edycja jest częścią edycji światowej, która obchodziła w ubiegłym roku jubileusz 20-lecia. WAGC to dziś największy amatorski turniej na świecie, rozgrywany już w ponad 40 krajach, od Argentyny po Wietnam. Organizatorem polskiej edycji turnieju od 16 lat jest pole golfowe Binowo Park.

Więcej informacji o turnieju znajdziecie na stronie www.golfpgc.pl

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.