W czerwcu otwarcie Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków

Autor tekstu: , Data publikacji:

Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków, to nowy, lifestylowy hotel o podwyższonym standardzie, który otworzy swoje drzwi w kompleksie Unity Centre w Krakowie w drugiej połowie czerwca 2024 roku. Kompleks hotelowo-apartamentowy jest zarządzany przez Dyrektor Generalną Alicję Zaliwską.

Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków położony jest w sąsiedztwie Uniwersytetu Ekonomicznego. Znajduje się w odległości krótkiego spaceru od Dworca Głównego i historycznego centrum miasta. Radisson RED to marka hotelowa o podwyższonym standardzie, która charakteryzuje się świeżym podejście do tradycyjnej gościnności. Z pewnością ożywi branżę nieformalnymi usługami, żywiołową atmosferą i rzucającymi się w oczy przestrzeniami. Całość zaprojektowana jest tak, by inspirować gości i lokalnych mieszkańców.

Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków zapewnia wyjątkowe wrażenia hotelowe dzięki odważnemu wzornictwu, nowoczesnym udogodnieniom i nieszablonowej strategii komunikacji marketingowej. Obiekt oferuje 229 pokoi o różnym standardzie oraz 46 apartamentów. Budynek główny oferuje szeroki wybór pokojów w tym pokoje typu superior z balkonami, z których roztacza się widok na kampus Uniwersytetu Ekonomicznego, a także apartamenty typu corner, junior oraz największy z pokojów – apartament prezydencki.

W oddzielnym budynku dostępne będą apartamenty o powierzchni od 27 do 92 metrów kwadratowych mogące pomieścić do czterech osób dorosłych w największych apartamentach z dwoma sypialniami. Za wyjątkiem apartamentów typu studio, wszystkie dysponują prywatnym tarasem. Apartamenty typu studio wyposażone są w lodówkę i kuchenkę mikrofalową, a większe apartamenty z jedną i dwoma sypialniami posiadają oddzielne salony i w pełni wyposażone aneksy kuchenne.

– Hotelowa restauracja Filini oferuje swoim gościom kulinarną podróż po Włoszech. Menu inspirowane jest klasycznymi włoskimi przepisami pochodzącymi z różnych regionów Włoch. Łącząc je z lokalnymi produktami i dozą nowoczesności restauracja oferuje swoim gościom tradycyjne włoskie specjały podane w niebanalny sposób. Oferta restauracji obejmuje również dania do dzielenia się, które sprzyjają atmosferze wspólnoty i radości z jedzenia w towarzystwie bliskich. Dodatkowo, nasz bar to idealne miejsce na relaks po intensywnym dniu, gdzie nasi goście mogą spotkać się z przyjaciółmi i skosztować wyjątkowych, autorskich koktajli. “Filini to nie tylko restauracja, to prawdziwe doświadczenie kulinarnego podróżowania po Włoszech – mówi Krzysztof Paos, Executive Chef hotelu i restauracji Filini. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym nasi goście mogą delektować się autentycznymi smakami Włoch, ciesząc się jednocześnie atmosferą nowoczesnej restauracji – dodaje.

Piętro konferencyjne, które znajduje się w głównym budynku hotelu ma powierzchnię około 300 metrów kwadratowych. Oferuje szereg przestrzeni, od kameralnej 10-osobowej sali konferencyjnej po wszechstronnie wyposażoną salę mogącą pomieścić nawet do 140 osób. Wszystkie sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt niezbędny do sprawnego przeprowadzania spotkań o różnym charakterze.

Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków dołączy jako 17 hotel działający w polskim portfolio do Radisson Hotel Group, które obecnie obejmuje 16 hoteli z ponad 3800 pokojami działającymi w ramach pięciu różnych marek, w tak różnych lokalizacjach jak Warszawa, Sopot czy Zakopane.