Wakacje à la Belmonte

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jedyny pięciogwiazdkowy hotel Belmonte w Krynicy-Zdroju został zaprojektowany w typowym dla regionu górskim stylu. Koncepcja od początku projektu nawiązywała do modernizmu krynickiego lat 30. XX wieku. Słynne pijalnie wód, charakterystyczna architektura i design. Projekt wnętrz, który przygotowała i zrealizowała pracownia z Wrocławia znakomicie oddaje charakter i duszę regionu tamtych lat.

Równowaga

Dzięki temu udało się stworzyć redefinicję pięciogwiazdkowego luksusu, który nie musi ociekać złotem i epatować przepychem. Miejsce to promuje wellbeing, minimalizm, zatrzymanie się na chwilę, zastanowienie nad tym co jest nam w życiu potrzebne dla utrzymania równowagi duchowej i fizycznej. Jednak cały czas podkreślamy, że to właśnie jakość jest naszym wyróżnikiem.

Natura

Przy wykończeniu wnętrz wykorzystano materiały najwyższej jakości: naturalne kamienie, drewno, szkło – z niezwykłą dbałością o detale. Wszystko tworzy spójną całość. Hotel położony jest u podnóża góry Krzyżowej, dzięki czemu w sezonie zimowym goście mogą cieszyć się bliskością stoku narciarskiego, a latem otaczającymi lasami i wspaniałymi górskimi widokami. Kolory ziemi, wszystkie w odpowiedniej tonacji, subtelnie wkomponowane w różne strefy hotelu, pozwalają odpocząć zmysłom i w pełni zrelaksować się.

Skupienie

Belmonte, to również idealne miejsce na spotkania biznesowe, konferencje, jako miejsce przyjazne skupieniu i pracy. Wellbeing we wszystkich aspektach pobytu, rozpoczynając od całego kompleksu Moon SPA, poprzez specjalne menu poduszkowe, dzięki któremu gość może wybrać dla siebie poduszkę pozwalającą na idealny sen i wypoczynek, po kuchnię restauracji Aura i Szefa Kuchni Mirka Jabłońskiego, który tworzy niesamowite dania, przy wykorzystaniu wyselekcjonowanych regionalnych produktów, wybierając przy tym lokalnych dostawców oferujących najlepszą jakość. Specjalnie zaprojektowany taras widokowy, który jest częścią Lobby Baru pozwala gościom podczas posiłku relaksować się niesamowitymi widokami rozciągającymi się na okolicę hotelu.

MICE

Hotel chce iść dalej w filozofii wellbeingu i nie tylko zachęcać do niej gości, którzy przyjeżdżają na wypoczynek, ale również uczestników segmentu MICE. Cała strefa biznes to cztery wielofunkcyjne sale konferencyjne, największa 420 m2 oraz 6 workout rooms. Do dyspozycji gości jest również strefa Moon Spa & Wellness z 9 gabinetami, pełnowymiarowym basenem, kompleksem saun, zewnętrznych jacuzzi oraz siłownią. Okolica Belmonte również daje ogromne możliwości, nie tylko dla aktywnej integracji uczestników, ale również organizacji konferencji w plenerze.