Wakacje pod żaglami. Czarter jachtów na Bałtyku

Autor tekstu: , Data publikacji:

Doskonały sposób na udany urlop w gronie bliskich znajomych lub rodziny. Aby wypłynąć w rejs w kameralnym, dobrze dobranym towarzystwie, nie musisz mieć nawet uprawnień sternika. Sprawdź jak zorganizować wakacje marzeń.

Żeglowanie po Morzu Bałtyckim

O takich wakacjach marzą nie tylko doświadczeni posiadacze patentu, ale i osoby, które nigdy nie miały okazji pływać. Pociąga je otwarta przestrzeń oraz chęć przeżycia niesamowitej przygody. Nie dla każdego jest leżenie plackiem przy hotelowym basenie. Aktywny wypoczynek to adrenalina i endorfiny, które dla wielu są podstawowym przepisem na szczęście.

Nasz rodzimy Bałtyk to niesamowite dzieło natury. Nie należy do ciepłych i spokojnych, ale to dlatego właśnie stanowi wyzwanie. Z uwagi na dużą ilość wypłyceń oraz strome fale sięgające 2m, a przy dużych sztormach nawet 10m, nie ocenia się go jako łatwy. To nie lada gratka dla miłośników wody, wiatru i mocnych wrażeń.

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji pływać po morzu, na początku zaleca się spędzenie wielu godzin na wodach śródlądowych, potem wzdłuż polskiej linii brzegowej, która rozciąga się na 770 km. Dopiero z takim doświadczeniem można zacząć myśleć o dalszych odległościach na wyspę Mon, Bornholm lub do Sztokholmu.

Rejs na Bornholm

Bornholm to tzw. “zielona wyspa Danii”, określana również jako “Majorka Północy”. Umiejscowiona jest w południowo-zachodniej części Bałtyku. Charakteryzuje ją bardzo słoneczny klimat i zapierające dech w piersiach widoki.

Bornholm posiada wspaniałe warunki do turystyki rowerowej. Jest to bardzo często wybierany sposób zwiedzania przez miłośników aktywnego życia i sportu.

Choć wyspa posiada zaledwie 580 m2 powierzchni, z powodzeniem można spędzić na niej kilka dni bez chwili na nudę. Znajdą tu atrakcje zarówno zwolennicy muzeów i historii, jak i rezerwatów przyrody, kultury oraz oczywiście poszukiwacze atrakcji kulinarnych.

Bornholm oferuje ponad 20 świetnie przystosowanych marin. Każda z nich zapewnia toaletę, prysznic, wodę pitną, prąd, a nawet sieć Wi-fi. Z tej wyspy można urządzić sobie wycieczkę na pobliską Christiansø o iście bajkowym klimacie.

Czarter jachtu w Kołobrzegu

Z portu w Kołobrzegu można zaplanować wiele różnych tras, które powinny być dobrane odpowiednio do umiejętności i doświadczenia załogi. Najchętniej wybieraną destynacją jest właśnie Bornholm.

Wakacje na łodzi to świetny pomysł na wyjazd z przyjaciółmi lub rodziną. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by żeglować z dziećmi od najmłodszych lat. W ten sposób można w nich zaszczepić ciekawą pasję i miłość do morza. Jeśli zaś wybierasz się z paczką znajomych, z pewnością możesz liczyć na dobrą zabawę i atmosferę, w której odpoczniesz od codzienności, zapomnisz o problemach.

Chcąc wyczarterować jacht w Kołobrzegu, zgłoś się do Nordwinds. Sprawdź pełną ofertę na stronie internetowej nordwinds.pl. W skład ich floty wchodzą jednostki 8 i 12 osobowe, między innymi luksusowy jacht Bavaria C50, jedyny taki na polskim wybrzeżu. Co ważne, Nordwinds nie zamyka się na wąskie grono starych wilków morskich. Właścicielom marki zależy na tym, by każdy mógł spróbować tego rodzaju wypoczynku.

Jeżeli nikt z Twojej ekipy nie posiada patentu, wybierzcie się ze skipperem – wykwalifikowanym sternikiem, który zadba o Wasze bezpieczeństwo. Wystarczy zaznaczyć taką opcję podczas dokonywania rezerwacji.

Nie czekaj na urlop, już teraz sprawdź ofertę czarter jachtów Bałtyk, zbieraj załogę i wspólnie zaplanujcie swoją wyprawę życia.