Warszawa Centralna po nowemu

Autor tekstu: , Data publikacji:

W końcu ma ruszyć remont warszawskiego Dworca Centralnego. W ramach prac zmienione zostaną m. in. układ hali głównej dworca oraz zagospodarowanie podziemnych korytarzy prowadzących na perony.

Projekt modernizacji wnętrz Dworca Centralnego w Warszawie dotyczy hali głównej oraz podziemnych korytarzy prowadzących na perony. Zgodnie z planem zmian znajdujące się obecnie w centralnej części hallu szklane pawilony usługowe zostaną przesunięte pod ściany, a na ich miejscu powstanie antresola ze schodami ruchomymi – pełniąca funkcję dodatkowej poczekalni dla podróżnych. Podobne zmiany zostały przewidziane w korytarzach prowadzących na perony, na których wszystkie punkty handlowe po przeprowadzonej modernizacji mają znajdować się po jednej stronie korytarza. Takie zmiany mają stworzyć bardziej funkcjonalny, przyjazny podróżnym układ dworca – informuje portal rp.pl.

– Obiekty takie jak Dworzec Centralny wymagają cyklicznego dostosowywania do zmieniających się potrzeb pasażerów. Każdego dnia z tego dworca korzysta ponad 60 tysięcy ludzi. Chcemy, aby budynek był bardziej funkcjonalny i przyjazny. Stąd pomysł na nowe zagospodarowanie przestrzeni w hali głównej – wyjaśnia Jarosław Bator, członek zarządu PKP.

W ramach planowanych prac poza zmianą układu wnętrz przeprowadzona ma zostać także instalacja nowego systemu ogrzewania w hali głównej dworca. Remont wnętrz budynku ma się rozpocząć na przełomie lutego i marca br., a jego głównym wykonawcą jest firma Winnicki. Zaplanowana przez PKP modernizacja wnętrz pochłonie łącznie około 19,5 mln złotych.

Fot. PKP

Fot. PKP