Car Fleet Management coraz bardziej popularny w Polsce

Autor tekstu: , Data publikacji:

Popularność usług Car Fleet Management rośnie w Polsce systematycznie już od kilku lat. Roczny, 10% wzrost zainteresowania wynajmem długoterminowym przypadł także na miniony rok 2014. Jedyna rzecz, która okazuje się być jednak zmienną, to sprawa dotycząca grupy odbiorców usług świadczonych przez firmy CFM.

Jeszcze do niedawna z usług CFM korzystały praktycznie tylko duże korporacje, w których istniało zapotrzebowanie na kilkanaście lub kilkadziesiąt pojazdów. Aktualnie, ewidentnie obserwuje się, że po wynajem długoterminowy sięgają także mniejsze przedsiębiorstwa, potrzebujące zaledwie kilku samochodów do swojej dyspozycji.

Leasing operacyjny z pełną obsługą odnotowuje dynamiczny rozwój

Full Service Leasing (FSL), czyli leasing operacyjny z pełną obsługą wynajętej floty, to aktualnie najbardziej popularna usługa z oferowanych w ramach CFM. Samochody firmowe wykorzystywane właśnie z zastosowaniem tego rozwiązania stanowią już 40% wszystkich leasingowanych aut w Polsce. Zaś w obrębie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów stosunek aut znajdujących się w Full Service leasingu wynosi 80%. Tak dobre wyniki rozwoju leasingu operacyjnego z pełną administracją i zarządzaniem są zasługą minimalizacji ryzyka związanego z obsługą pojazdów we własnym zakresie. Dużą rolę odgrywa tu również brak konieczności zamrażania środków własnych przez przedsiębiorców oraz duża otwartość na współpracę ze strony fleet managerów. Odrębną kwestią jest to, że firmowe auto to wciąż najdoskonalsze narzędzie motywacyjne dla pracownika. Przedstawiciele firm CFM są w stanie niemal w każdym przypadku wyszukać namacalne oszczędności kosztów i czasu, co sprawia, że perspektywy na dalszy rozwój tej branży są bardzo dobre.

Usługi CFM są opłacalne także dla małych firm

Już w tej chwili część firm z sektora MSP podjęło słuszną decyzję i z powodzeniem korzysta z wynajmu długoterminowego. Takich przedsiębiorców będzie jednak stale przybywać, ponieważ korzyści jest wiele, a przeszkody w postaci wielkości firmy praktycznie nie istnieją. W powyższy sposób można bowiem użytkować choćby jeden samochód. Warto pamiętać, że rata za wynajem długoterminowy stanowi koszt uzyskania przychodu w przedsiębiorstwie. To zaś zmniejsza podstawę opodatkowania i powoduje, że mniej firmowych pieniędzy trafia do fiskusa, a środki pozostałe w firmie wpływają pozytywnie na jej płynność finansową. Jednak na większe zainteresowanie wynajmem długoterminowym ze strony mniejszych przedsiębiorstw trzeba jeszcze trochę poczekać. W dużej mierze jest ono bowiem efektem świadomości polskich przedsiębiorców.

Korzystaj wyłącznie z usług sprawdzonych firm!

Podobnie, co w każdej innej dziedzinie – tak i w branży CFM, nie wszystkie firmy działają zgodnie z zasadami etyki zawodowej. Dlatego też, przed wybraniem konkretnego partnera w biznesie warto przyjrzeć się bliżej działalności przynajmniej kilku firm CFM i porównać ich oferty. Firmą w pełni zasługującą na miano polecanej, jest Avis. To wypożyczalnia samochodów o wielopokoleniowej tradycji i globalnym zasięgu. W Polsce Avis działa od ponad dwudziestu lat. Przez ten czas firma zdołała zgromadzić około 1,5 tys. flotę samochodową i stworzyć gęstą sieć biur na terenie całego kraju.

Avis specjalizuje się w wynajmie krótkoterminowym, średnioterminowym i długoterminowym. Przy wszystkich świadczonych przez tę firmę usługach, można liczyć na indywidualne traktowanie oraz najwyższą jakość obsługi i błyskawiczną realizację bieżących potrzeb. Szczególnie godna uwagi jest usługa Avis Lease, polegająca na komfortowym i wygodnym wynajmie długoterminowym. W ramach tej usługi zawsze zagwarantowana jest kompleksowa obsługa wynajętych pojazdów oraz zarządzanie i administrowanie flotą. Jednak oprócz tego, korzystający z Avis Lease mają również gwarancję na:

– darmowe parkingi na wszystkich lotniskach w Polsce;
– zniżki w ramach sieci działającej tak w Polsce, jak i poza jej granicami;
– korzystne stawki na wynajem krótkoterminowy;
– całodobową pomoc Avis Assistance;
– szybką likwidację szkód komunikacyjnych;
– samochód zastępczy zawsze tej samej klasy;
– obsługę door to door;
– kontakt z indywidualnym konsultantem Avis;
– pakiet VIP i możliwość wynajmu samochodu razem z kierowcą.

Usługa Avis Lease kierowana jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorców oraz kadry zarządzającej średniego i wyższego szczebla. Szczegółowe informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej: www.avislease.pl. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wskazanego adresu w sieci!